Noc s Andersenem 2020

andersene

Vážení rodiče, milé děti,

víme, že v této nelehké době asi řešíte/řešíme jiné záležitosti, ale letošní Noc s Andersenem (Mezinárodní akce k podpoře dětského čtení) v Tečovicích proběhne. Bohužel, okolnosti nám nejsou nakloněny, v pátek 9. října se pohádkové nocování ve škole neuskuteční. A proto navrhujeme, uspořádejte si svou vlastní NOC – v rodinách, u sebe doma…

Zkuste věnovat páteční večer společnému čtení, rodinnému divadélku s literárními předlohami, společnému povídání o tom, co rádi čtete, malování obrázků inspirovaných četbou, připravte si čtecí doupata či polštářky, napište společný příběh, jak si společně čtete! Najděte si pohádkový recept a společně si něco upečte… Můžete si také noc rozdělit – do půlnoci si číst s dětmi, po půlnoci pak bez dětí.

Krátkou zprávu s fotkami z Vašeho domácího čtení a ponocování, můžete poslat na mail miklova@zstecovice.cz nebo třídním učitelkám. Došlé zprávy odměníme krásnou knihou.

Den i podvečer s Andersenem v živém vysílání připravuje také Rádio Junior, a jak píše šéfredaktor Tomáš Vacek: „Noc s Andersenem bude jako téma dne, knížky a podvečerní čtení tedy budou tématem vysílání od rána až do 19.00 hodin.“

Držte se všichni a buďte/buďme zdraví!

Za školní knihovnu Marta Miklová

„Andersena mám ráda, on je srdečný, milý člověk a krásný charakter a poezie jeho jsou rozkošné, poněvadž vyplývají z čistého dětinného srdce“ napsala Božena Němcová