Noc s Andersenem 2017

stažený soubor

I v letošním roce jsme si na naší škole spolu s dětmi připomněli narozeniny dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena a přidali se tak k jediné smysluplné akci na podporu čtenářství.

Letos jsme nocovali s hrdiny komiksového časopisu Čtyřlístek a jejich výtvarníkem Jaroslavem Němečkem. Vůbec jsme nechtěli věřit tomu, že parta Čtyřlístku slaví už čtyřicáté narozeniny. Vypadají totiž stále skvěle a my nevíme, jak to dělají, že jsou tak čiperní. Také jsme si připomněli 180 let od napsání pohádky Hanse Christiana Andersena Císařovy nové šaty, pohádkový příběh o marnivosti vladaře, i 20 let s Harry Potterem.

Slavnostní podvečer jsme zahájili komiksem. Ve skupinách jsme vytvářeli vtipné komiksové bubliny, které jsme prezentovali. Ve třídách jsme výtvarničili postavy Fifinky, Bobíka, Pindi a Myšpulína. To byla legrace. Všechny živé postavy byly k nerozeznání od postaviček kreslených. A co bylo nejdůležitější – nezapomněli jsme na čtení pohádkových příběhů před spaním. Byla to kouzelná noc strávená s knížkami. Za svou šikovnost každý účastník Noci s Andersenem převzal Pamětní list a upomínkovou pohlednici se Čtyřlístkem.

„Tak tedy poslouchejte, pohádka začíná. Až si ji povíme celou, budeme vědět víc, než víme teď.“ H. Ch. Andersen: Sněhová královna

Za prima partu čtenářů Mgr. Marta Miklová