Návštěva z Kanady

V pátek 16. 6. zavítala do naší školy vzácná návštěva až z daleké Kanady. Díky paní Hrubé jsme měli možnost zajistit besedu pro naše žáky s rodilým mluvčím. Pan Zdeněk, který se narodil v Uherském Hradišti, ale již 37 let žije v Kanadě, si společně se svojí manželkou připravil prezentaci. Mluvil o historii, zajímavostech, sportech, zeměpisné poloze, politickém uspořádání, nerostném bohatství, přírodě, polární záři… Jeho informace byly naprosto vyčerpávající, přesto přišla řada i na dotazy. Jsem moc ráda, že děti rozuměly velké části toho, co bylo řečeno a také byly schopné klást otázky, přivítat návštěvu,poděkovat a předat drobnou pozornost.

Ráda bych v této tradici pokračovala i příští školní rok a zajistila konverzace s rodilým mluvčím.
Marie Zapletalová

Návštěva z Kanady