Naše zdraví 15. 11. – 19. 11. 2021

IMG_20211119_072739_1

V tomto týdnu jsme si u Sluníček povídali o našem zdraví. Pověděli jsme si proč a kdy si čistit zoubky a ukázali jsme si jakým způsobem. Naučili jsme se k čištění zoubků říkanku „Čistím zoubky“. Povídali jsme si o zdravém stravování. Děti pojmenovávaly různé potraviny a určovaly co je zdravé a co ne. Před jídlem jsme si vždy opakovali říkanku „To jsou prsty“ a připomněli jsme si správnou techniku mytí rukou. Při cvičení jsme se zaměřili na pojmenování a procvičení částí těla. Zpívali jsme písničky s pohybem „Hlava, ramena a My dáme ruku sem“. Zopakovali jsme si u dětí oblíbenou písničku o panu doktorovi stromů „Datel“ od pánů Svěráka a Uhlíře. Děti nakrmily hladovou housenku zdravými potravinami z dětské kuchyňky, přičemž si procvičily hod na cíl. Děti si vyrobily obrázek zubního kartáčku a z ústřižků z letáků určovaly a lepily vhodné a nevhodné potraviny na šablonu zubů. Povídali jsme si o tom, jak se správně obléci do podzimního počasí a také si to děti vyzkoušely na kamarádovi. Denně s dětmi chodíme dopoledne na procházku – děkujeme, že své děti vhodně oblékáte.

Lucie Janochová