Mezinárodní měsíc školních knihoven

stažený soubor (6)

Měsíc školních knihoven v Tečovicích zahájen!

V říjnu již běží nový školní rok v plném proudu, opět ožily nejen třídy a chodby, ale také naše školní knihovna. A protože jsme všichni plni síly, můžeme si měsíc školních knihoven užít naplno.

V tyto dny se žáci mohou zapojit do akce Daruj škole knihu a obohatit školní knihovní fond o knihy, které už nečtou, ze kterých už vyrostli a jenom jim doma překáží. Přitom jiné děti by si možná právě jejich knihu nebo časopis rády přečetly. Řešení je jednoduché. Žáci mohou své nepotřebné knihy a časopisy darovat naší školní knihovně.

Členové čtenářského a knihovnického kroužku připravují pro své mladší kamarády různé aktivity a soutěže. Prvňáčci se připravují na svou úplně první návštěvu v knihovně školy, a to i přesto, že ještě většinou neumí číst. Ale to nevadí, vybrané knihy jim přečtou zkušenější kamarádi nebo rodiče doma.

Ve školní knihovně se chystá soutěž o nejlepší vtip a děti si budou také doporučovat nejzajímavější knihy k přečtení. Přichystaná je také anketa pro všechny žáky školy a portrét čtenáře.

Ale slavit se nebude jen ve školní knihovně. V rámci mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy, vyrobí žáci naší školy záložky pro partnerskou školu ZŠ Nižná Myšla. Její žáci vyrobí záložky zase pro naše děti. I takové aktivity, zejména na mezinárodní úrovni, pomáhají  přitáhnout zájem dětí ke čtení a knihám. Vždyť bez umění číst, se nikdo z nás neobejde…

Program školní knihovny na měsíc říjen je pestrý a cestu do knihovny najde v měsíci jistě každý žák školy.

Čtěme a mějme z toho radost!

Mgr. Marta Miklová