Krabice od bot 2020

Vážení rodiče,

po loňském a předloňském úspěchu se opět připojujeme k celosvětové akci Krabice od bot.

Vánoční Krabice od bot má své kořeny v USA a rozšířila se do celého světa. Nápad obdarovat tímto způsobem děti ze složitých sociálních poměrů vznikl v Evangelické církvi už v roce 2011. Hned následující rok se připojila také Diakonie. Z původního jednoho sběrného místa v Praze vyrostla akce na 115 sběrných míst napříč regiony. V roce 2018 se vybralo 38 000 dárků. Na Krabici online již dříve lidé věnovali více než 800 tisíc korun.

Vzhledem k současné situaci se letos připojujeme následovně:
Pedagogický sbor naší školy zajistí ze své vlastní iniciativy krabice s dárky pro vytipované děti ve spolupráci s Diakonií ČCE a ČCE Zlín.
Rodiče a žáci naší školy mohou letos darovat Krabici online zde.
Děkujeme předem všem, kteří budou o sbírce uvažovat a přidají se.
Pokud přispějete jakoukoli částkou, dejte prosím vědět třídní učitelce, že jste se sbírky zúčastnili (částku nám nemusíte uvádět), budeme o charitě s dětmi ve třídách mluvit, udělíme pochvaly.

Za organizátory Hana Králová