Archeoskanzen Modrá

Bylo 22. září 2020. Sluníčko krásně hřálo a mám tak nic nestálo v cestě vyrazit na výlet. Protože se v letošním školním roce budeme učit i historii naší země, byl Archeoskanzen v Modré tím správným místem. Připravili si pro nás poutavý program v dobových kostýmech  plný užitečných a zajímavých informací. Měli jsme tak možnost objevovat kousek historie. Zjistit jak se tehdy žilo, jak si upéct placku z namleté mouky , vystřelit si z luku, vytočit hliněné nádobí nebo jak chodili do školy.  Po krásném putování z doby Velké Moravy jsme se přesunuli   do největší expozice přirozených mokřadních a sladkovodních ekosystémů – do Živé vody. Nejvíce zajímavý byl sladkovodní tunel pod úrovní hladiny. Všude nás obklopovala voda se spoustou různých ryb. Byl to krásný prosluněný den plný zážitků.