Aktuálně ze třídy

Katerina-Sienska-m

Milí páťáci a milí rodiče,

v příloze naleznete náš další týdenní plán, tak s úsměvem do dalšího společného týdne.

Pomalu můžete chystat metr, abyste si mohli začít odstříhávat dny do Vánoc, protože oficiálně začátek adventu tento rok spadá na 27. 11.  Víte však, že ještě před ním jsou tu další svátky, které se váží k adventu? Jedním z nich je svátek svaté Kateřiny, který se slaví 25.11. Víte, jakou má spojitost s adventem a jaké zvyky a tradice se v tento den dodržovaly? V rámci literární výchovy můžete dobrovolně vyhledat nějaké informace a pranostiky, které se váží k tomuto dni.

Dnes začíná Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru. Komu fandíte a kdo si myslíte, že vyhraje?

V pondělí se můžete těšit na spoustu úkolů a procvičování s robotickými hračkami ve zlínské knihovně se zaměřením na logické a informatické myšlení. Při vzdělávacím programu VŠUDE SAMÝ ROBOT se hravou formou seznámíte se základy programování. Paní knihovnice Andělka už se na vás těší.
Sraz ve škole do 7:40 hodin, s sebou čtenářský průkaz, knížky na výměnu, pouzdro a zápisník.

Pročti si na stránkách třídy informace o akci Krabice od bot 2022 – letošní připojení naší školy. Za naši třídu zabalíme jednu krabici pro holku a jednu krabici pro kluka, věk 11–12 let. Popřemýšlej doma s rodiči, jestli budeš darovat nějakou věc nebo předáš finanční částku. Zítra ve škole se společně domluvíme.

Vážení rodiče, jen připomínám čtvrteční prezenční třídní schůzky – individuální pohovory – od 15:00 hodin v naší třídě podle nahlášených termínů. Těším na setkání s Vámi.

Ve třídě se pomalu začneme připravovat na advent a ladit třídu do adventního šatu. Popřemýšlej o výzdobě.

Přeji všem pohodový týden.

Marta Miklová