Abeceda peněz – finanční gramotnost

Finanční gramotnost na školách podporuje projekt České spořitelny – Abeceda peněz. Učí děti rozumět světu financí, poznat hodnotu peněz a hospodařit s nimi. V naší třídě se tento program finančního vzdělávání pod vedením zkušeného lektora uskutečnil ve středu 16. listopadu. Žáci se seznámili se základními pojmy a pravidly při osobním či rodinném hospodaření s penězi, zopakovali si rozdíl mezi příjmy a výdaji, vysvětlili si, co je to vyrovnaný, schodkový a přebytkový rozpočet a k čemu slouží. Plnili úkoly v interaktivních cvičeních a pracovních sešitech, které od České spořitelny dostali. Znalosti, které žáci během programu získali, budeme dále rozvíjet v hodinách matematiky a také budeme pokračovat v dalších aktivitách projektu.

Dětem se program velmi líbil. Velké poděkování patří panu Strašákovi a panu Vlčkovi.