Týden od 5.11. – 9.11. 2018 „sv. Martin“

991582305ed4cc8ce01b0e9b49b0e9db

V tomtom týdnu jsme si s dětmi povídali o sv. Martinu, kdo to byl a co dělal. Vysvětlili jsme si, co znamená, když se řekne, že Martin přijede na bílém koni. Společně jsme si i takového koně vyrobili a nyní nám zdobí naši nástěnku. V úterý nás navštívilo divadlo Truhlík a Truhlička, kteří nám zábavnou formou ukázali, jak se způsobně stoluje. Ve středu nás čekal těžký úkol. Vrhli jsme se s dětmi na první analýzu z programu Ekoškolka v tomto školním roce. Děti si vymalovaly lupu a šli jsme hledat a bádat, jestli máme možnost pít vodu či neslazený nápoj během celého dne. Úspěšně s pomocí všech malých hledačů jsme ji našli a mohli si do analýzy nalepit usměvavého smajlíka. Celý týden nás doprovozela písnička o sv. Martinu, která nám později sloužila i jako úkolébavka pro náš padák, který děti mají velmi rády. Nezapoměli jsme ani na pranostiky, např. Na svatého Martina, bude dobrá peřina. Na svátek sv. Martina, se také vymetají komíny a my si na malé kominíčky také zahráli. Nechybělo ani protažení celého tělíčka pomocí Lali jógy a v poslední den v týdnu nám zbyl na Svatomartinské posvícení, kde jsme si s dětmi zopakovali, co všehchno potřebujeme k upečení něčeho dobrého a co nesmí chybět na slavnostním stole.