Týden 23. 4. – 27. 4. 2018 „Eko týden“

Tento týden jsme se věnovali tématu odpad a jeho třídění. Povídali jsme si o tom kde se odpadky berou, poznávali odpadky dle materiálu, jejich třídění do správných košů, určování barev kontejnerů. Děti porovnávaly velké x malé plastové láhve, zahráli jsme si pohybovou hru „Kam patří?“, vybarvili pracovní list. Díky hezkému počasí jsme vypleli záhonky na…

Číst dál →

Týden od 16. 4. – 20. 4. 2018 „Zvířata“

domácí zvířata

V tomto týdnu jsme se zaměřili na hospodářská a domácí zvířata a jejich mláďata. Poznávali jsme zvířátka na obrázcích a napodobovali jsme zvuky, které zvířata vydávají. Ve výtvarných a pracovních činnostech jsme vystřihli z tvrdého papíru kočku a potom ji vybarvili. Naučili jsme se rozpočítadlo „Roste kvítí u potoka“ a v grafomotorice jsme trénovali šikmý…

Číst dál →

Týden od 9. 4. – 13. 4. 2018 „ROSTLINY“

Tento týden jsme pokračovali v tématu „Rostliny“. Poznávali jsme květiny na obrázcích – povídali jsme si čím se od sebe liší, proč nerostly v zimě  atd. Názvy květin jsme si vytleskali, naučili se básničku s pohybem „Přišlo jaro do vsi“, zahráli si hru „Upleteme věneček“. Děti si zacvičily s podložkami ve tvaru květin (zopakovaly si…

Číst dál →

Týden od 2. 4. – 6. 4. 2018 “ Rostliny“

jarní

Jaro a rostliny byly hlavním tématem tohoto týdne. Poznávali jsme květiny na obrázku a následně je vyhledávali v přírodě při pobytu venku.  V pracovním listu jsme spojovali stejné dvojice kvítků a vybarvili jsme je. Ve výtvarných činnostech jsme mačkáním barevných papírků procvičili jemnou motoriku a papírové kuličky jsme vlepili do tvaru kytičky. Zábavnou formou jsme…

Číst dál →

Týden od 19. 3. – 24. 3. 2018 „O slepičce a kohoutkovi“

s+k

Tento týden jsme se seznámili s pohádkou “ O slepičce a kohoutkovi“ a celý týden jsme se věnovali aktivitám zaměřeným na toto téma. Ve výtvarných činnostech jsme vystřihli slepičku z papíru, namalovali jsme ji barvami a dokreslili obličej, v pracovním listu jsme ke každé slepičce přiřadili správné vajíčko. Pomalu jsme se připravovali na Velikonoce a…

Číst dál →

Týden od 5. 3. – 9. 3. 2018 „Zvířátka v zimě“

zvířata v zimě

Týden jsme zahájili povídáním o volně žijících zvířatech, vytvořili jsme zajímavé obrázky zvířat a četli jsme si příběh z knihy Medvídek na procházce. Grafomotorické dovednosti jsme rozvíjeli vedením rovných čar odshora dolů spojením dvojic obrázků mláděte a matky. Zvládli jsme i besedu v knihovně ZŠ, kde nám paní učitelka Miklová přečetla pohádku o Budulínkovi a…

Číst dál →

Týden 26. 2. – 2. 3. 2018 „Zimní oblečení“

zimní oblečení

V komunitním kruhu jsme si povídali o tom, co si oblékáme v zimním období, ukázali a popsali oblečení na obrázcích, určili barvu oblečení, vytleskali jsme si názvy oblečení. Ze své skříňky si každý přinesl bundu a rukavice a děti trénovaly oblékání nejlépe bez dopomoci paní učitelky. Zahráli jsme si hru „Poznej svoji bačkorku“, zopakovali jsme…

Číst dál →