Týden od 18.2. do 22.2. 2019 ,, Karneval, masopust“

Tento týden se nesl v duchu karnevalu. Hned v pondělí si děti začaly vyrábět krásné klauny s využitím papírového talíře, temperových barev a měkkých papírů a v úterý jej dokončily.  Děti také pomáhaly při výzdobě třídy, lepily barevné pruhy papírů a vyrobily krásné řetězy.  Děti si také vyzkoušely grafomotorický list s tématem karnevalu, kde si…

Číst dál →

Týden od 11. do 15.2.2019 ,,Pohádky“

S blížícím se karnevalem jsme pro tento týden zvolili téma ,,Pohádky“. S dětmi jsme si povídali, jaké pohádky znají a které mají nejraději. Každý večer nám pohádky přináší v televizi Večerníček, a tak si každý vyrobil svého vlastního z papíru. Zahráli jsme si pohybovou hru ,,Na mrazíka“ a ,,Na kamarády“, zacvičili si s říkankami a…

Číst dál →

Týden od 4.2. do 8.2. 2019 ,,Zimní sporty“

Tento týden jsme pokračovali v tématu ,,Zimní sporty“ . Děti si zopakovaly básničky, které již znají a také se  seznámily s novými básničkami – Zimní sporty a Bruslení, ke kterým jsme přidali hru na tělo a Orffovy nástroje. Hned v pondělí děti malovaly inkoustem na papír a vytvořily tak ledovou plochu pro bruslaře a pomocí zmizíku…

Číst dál →

Týden od 28.1. do 31.1.2019 ,,Zimní sporty“

V posledním lednovém týdnu jsme se zaměřili na povídání o charakteristických znacích zimy a zimních sportech. V pondělí děti zhlédly divadelní představení v MŠ ,,Kašpárkova dobrodružství“. Společně jsme si v komunitním kruhu pověděli, jak děti i paní učitelky strávily víkend a jak si užívaly napadlého sněhu. Procvičovali jsme si zpěv a rytmizaci zimních písniček, které…

Číst dál →

Týden od 21.1. do 25.1. 2019 ,,Zvířata v zimě“

Tento týden jsme měli zaměřený na zvířata v zimě. V komunitním kruhu jsme si zopakovali básničky a písničky, které již děti znají a jsou součástí ranního rituálu každý den. Také jsme si povídali o zvířátkách, která můžeme vidět v přírodě a která zvířátka mají naopak zimní spánek. Hned v pondělí si děti lepily ptáčky z…

Číst dál →

Týden od 11.1. do 18.1.2019 ,,Sníh a led“

Pro tento týden jsme si stanovili téma ,,Sníh a led“. Děti vyprávěly zážitky z víkendu o jejich hrách se sněhem. Kreslením, obtiskáváním prstů a lepením vaty si vytvořily ,,Zasněžené domečky“. Procvičovali jsme si známé zimní písničky za doprovodu klavíru a Orffových nástrojů a také písničku ,,Mráz a sníh“ doprovázenou hrou na tělo. Protáhli jsme si…

Číst dál →

Týden od 7.1. do 11.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu ,,Paní zima čaruje“ – a přičarovala nám bohatou sněhovou nadílku. Procvičovali jsme si zimní písničky ,,Padá sníh“ a ,,Sněží, sněží“, které už dobře umíme a doprovázeli jsme je rytmizací s našimi oblíbenými Orffovými nástroji nebo hrou na tělo. Seznámili jsme se také s novou písničkou – ,,Mráz a sníh“. Ta…

Číst dál →

3.1. – 4.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

První dva lednové dny jsme se opět s dětmi sešli v malém počtu, ale za to s novou paní učitelkou Jituškou. Rozloučili jsme se s vánoční výzdobou třídy a odstrojili také náš vánoční stromeček. Děti vyprávěly, jaké dárky jim doma nadělil Ježíšek a připomněli jsme si, co všechno přinesl k nám do školky – hráli jsme si…

Číst dál →

Týden od 17. 12. – 21. 12. 2018 „Těšíme se na Vánoce“

th

Poslední týden před Vánocemi byl plný očekávání příchodu „Ježíška“. Přesto, že nás i tento týden bylo málo, užívali jsme si pohodovou, téměř rodinnou atmosféru, hráli si, zpívali, cvičili s míči a padákem. V rámci vánočních dílen nás zaujalo modelování z hmoty FIMO, které nám do školky přišla představit hodná teta Míša. Vyzkoušeli jsme si ale i…

Číst dál →

Týden od 10.12.-14.12.2018 ,,Těšíme se na Ježíška“

Tento týden nás do školky chodilo jen velmi málo, děti trápil kašel, rýma, nachlazení a tak si některá „Sluníčka“ užívala téměř individuální péči. První sněhové vločky letošní zimy nás inspirovaly ke společnému tvoření pana Sněhuláka, který nyní zdobí naši třídu. Děti si vyzkoušely novou výtvarnou techniku – tupování a procvičily si i lepení. Sněhuláky jsme…

Číst dál →