Týden od 15. 10. – 19. 10. 2018 „Dýně“

ab4554101ceed1b2b3914a4e7042e025

Děti ze třídy berušek i v tomto týdnu objevovaly význam ovoce a zeleniny pro zdraví a vytvářely si základy zdravých životních návyků. V didaktické hře „Na zahradníka“ děti hledaly obrázky ovoce a zeleniny ukryté ve třídě na různých místech. Dýně byla hlavním tématem celého týdne, skládali jsme PET vršky do tvaru dýně, při skupinové práci…

Číst dál →

„Ovoce a zelenina na podzim“ 8.10. – 12.10. 2018

130ef64432d0d161b8f14e2c461d352d

Tento týden jsme s dětmi toho prožili opravdu hodně. Začátkem týdne jsme opakovali ovoce a zeleninu, kterou jsme našli v kouzelném košíku a následně ji roztřídili. Výtvarně jsme zpracovali košík plný ovoce a zeleniny, na který, se můžete podívat na  nástěnce. Ve středu nás přišel navštívit pán ze záchrané stanice Hluk s dravci. Děti si…

Číst dál →

Týden od 1. 10. – 5. 10. “ Ovoce a zelenina na podzim“

ovoce a zelenina

Rozlišovali jsme ovoce a zeleninu pomocí všech smyslů a ve výtvarných činnostech jsme otiskovali rozkrojená jablíčka. V grafomotorice jsme trénovali dolní oblouk a v Tv činnostech jsme zvládli sestavu „Lali cvičí jógu“. Zpívali jsme písně „Šel zahradník do zahrady“ a „Cib, cib, cibulenka“, které jsme doprovodili hrou na tělo a hrou na Orffovy nástroje. Děkujeme…

Číst dál →

„Všichni jsme tu kamarádi“ 24.9. – 27.9. 2018

CIMG0394

V tomto týdnu jsme se s dětmi zaměřili na utužování vztahů ve třídě. Přivítali jsme se písničkou Velké kolo a Ať jsi holka, nebo kluk. Společně jsme se naučili novou básničku KAMARÁD a zazpívali písničku JSME KAMARÁDI. Jedno dopoledne nás přišla navštívit pohádková babička a přinesla nám pohádku o kamarádech a poučení, že se ke…

Číst dál →

Týden od 10.9. – 14.9. 2018 “ Seznámení se s kamarády, s prostředím MŠ „

V tomto týdnu jsme se s dětmi více zaměřili na společná pravidla třídy. Formou hry a prožitku jsme se opakovali srdíčkové, kapičkové a želvičkové pravidlo. S dětmi jsme si vyrobili srdíčka a kapičky, které nám tyto pravidla připomínají. Pomocí padáku jsme s dětmi upevňovali vzájemnou spolupráci a soužití ve třídě. Společně jsme pozdravili sluníčko –…

Číst dál →

Týden od 3. 9. – 7. 9. 2018 „Dobrý den, školko“

kindergarten-44632181

V adaptačním týdnu jsme se zaměřili na podporování osobní spokojenosti a pohody dětí, utváření vztahů mezi dětmi při vzájemné komunikaci a dodržování pravidel společenského chování a soužití. Formou hry jsme se učili jména dětí, cvičili Pozdrav slunci i sestavu Lali cvičí jógu. Ve výtvarných činnostech jsme kombinovanou technikou malovali slunce.  

Číst dál →

Týden od 11. 6. – 15. 6. 2018 „Týden výletů a vycházek“

Illustration of Excited Kids Cheering While Riding a Bus

V pondělí jsme před výletem na Chlum úspěšně zvládli požární poplach. V dalších dnech jsme se věnovali různým aktivitám, v tělovýchovných činnostech jsme cvičili s balančními podložkami a sestavu z jógy, v hudebních činnostech jsme si opakovali písničky a doprovázeli je hrou na rytmické hudební nástroje. Počasí nám přálo i ve středu, kdy jsme v…

Číst dál →

Týden 4. 6. – 8. 6. 2018 „DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY“

dopravní prostředky

S dětmi jsme si povídali jaké znají dopravní prostředky, kde které jezdí, plují, létají – pomocí obrázků, knih a na vycházce. Ve VV činnostech si děti jednotlivé dopravní prostředky vystřihly a správně nalepily (voda, cesta, vzduch).  Zahráli jsme si pohybovou hru na auta.  Děti poznávaly barvy semaforu, říkali jsme si jaký je rozdíl mezi semaforem…

Číst dál →