Týden 3.12.-7.12. ,,Přichází k nám Mikuláš“

V prvním adventním týdnu jsme se seznámili s adventním kalendářem, ve kterém na nás každý den až do Vánoc čeká jeden úkol a pokud ho společně splníme, dostaneme sladkou perníčkovou odměnu. Průběžně jsme se připravovali na příchod Mikuláše – procvičovali jsme písničky ,,Mik, Miku, Mikuláš“ a ,,Písnička pro čerta“ a také říkanku s pohybem ,,Hudry, hudry, dupy,…

Číst dál →

Týden 26. 11. – 30.11. „Jsme kamarádi, pomáháme si“

Poslední listopadový týden byl zaměřen na podporování začínajících kamarádských vztahů mezi dětmi a také jsme se začali připravovat na nadcházející adventní čas. Ranním rituálem se stalo lepení své značky do nástěnné  „Naší školky“ a počítání, kolik nás ve školce je. Dalším rituálem – “ Sluníčkovým“ pohlazením začínáme v komunitním kruhu každý náš den. Klukům se moc…

Číst dál →

Týden 19.11.-23.11.2018 ,,Co už umím“

Tento týden jsme procvičovali vše, co už umíme. Pro velkou nemocnost jsme se sešli jen v malém počtu. V pondělí nás překvapil první letošní snížek, a tak jsme se seznámili s písničkou ,,Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních“ a dokonce si vlastní sáně i vyrobili z molitanové stavebnice. Oslavili jsme třetí narozeniny Verunky a navštívili vystoupení pana…

Číst dál →

Týden 12.11.-16.11.2018 ,,Co už umím“

V tomto týdnu jsme pokračovali v adaptaci a zaměřili jsme se na procvičování sebeobslužných činností (oblékání, umývání rukou, čistoty stolování a správného úchopu lžíce). Seznámili jsme se s pravidly třídy, které se snažíme dodržovat stejně jako rituály (komunitní kruh, vítací, uklízecí, odpočinkový). Vytváříme si mezi sebou první kamarádské vztahy. Zacvičili jsme si a protáhli si…

Číst dál →

Týden 5.11.-9.11.2018 ,,S kamarády ve školce“

Začátkem týdne jsme si zopakovali jména našich kamarádů a své značky, zahráli jsme si na schovávanou s balonky. Moc se nám líbilo hřiště nad obchodem, kde jsme si hezky pohráli a klouzali se. Pod kameny jsme objevili mravence a žížaly, kteří si hledají své úkryty na zimu. Starší děti si vyzkoušeli grafomotorické cvičení ,,Klubíčka“ a…

Číst dál →

První dny u Sluníček

898-slunicko

Od listopadu jsme v 1. třídě MŠ přivítali naše nové nejmenší kamarády. Seznámili jsme se s prostředím, učitelkami Hankou a Kačkou, tetou – chůvou Marcelkou a dalšími zaměstnanci školy. Už víme, jak to v MŠ chodí, trénujeme samostatnost, sebeobsluhu, uklízení hraček a učíme se spolu všichni hezky vycházet a domlouvat se. Využili jsme teplých slunečných…

Číst dál →