Týden 9. 10. – 13. 10. 2017 „Ovoce a zelenina na podzim“

Pomocí obrázků jsme si povídali, která zelenina a ovoce se na podzim sklízí, paní kuchařky nám připravily ovocnou svačinku a děti poznávaly podle chuti ovoce. Zacvičili jsme si s padákem, zkoušeli na něm poznávat barvičky. Vykreslili si hrušku a procvičili si prstíky trháním a mačkáním krepového papíru. Ten jsme nalepili na šablonu velké hrušky. Zahráli…

Číst dál →

Týden od 5. 6. – 9. 6. 2017 Jak plyne čas – Co už umíme

Záměrem bloku „Jak plyne čas“ je vytvořit dítěti optimální podmínky k rozvoji jeho osobnosti, k učení, k získávání jeho sebedůvěry a samostatnosti. V tomto týdnu jsme rozlišovali hospodářská a domácí zvířata, zvládli jsme kresbu postavy, naučili jsme se písničku „Jedna, dvě, Honza jde“ a zacvičili jsme si jógu v rytmu písniček z CD Lali cvičí…

Číst dál →

Týden 29. 5. – 2. 6. 2017 „DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY“

Jaké známe dopravní prostředky? Kde jezdí, létají, plují? Jak vypadá semafor pro chodce a jak pro auta? O tom všem jsme si v týdnu povídali, ukázali na obrázcích a v knize. Vytleskali jsme si jednotlivé názvy dopravních prostředků a naučili se básničku s pohybem „Jak a čím jezdíme“. Písničku s pohybem „Autobus“ jsme si zahráli…

Číst dál →

Týden 22. 5. – 26. 5. 2017 „Živočichové“

V tomto týdnu jsme se zaměřili na domácí a hospodářská zvířata. Motivace proběhla pomocí pohádky „O kohoutkovi a slepičce“a povídali jsme si si s dětmi o tom, jaké mají doma zvířátko. Poznávali jsme zvířátka a jejich mláďata podle obrázků a napodobovali jsme zvuky, které zvířátka vydávají. V pracovních listech jsme označili odlišné obrázky zvířat a…

Číst dál →

Týden 15. 5. – 19. 5. 2017 „POVOLÁNÍ“

I tento týden byl bohatý na spoustu aktivit. S dětmi jsme si povídali jaká znají povolání, kde pracuje maminka a tatínek, co dělá v práci kuchař. Procvičily si grafomotoriku „míchání“, spojovaly předměty, které k sobě patří v pracovním listě. Z obrázků vybraly ty, které potřebuje ke své práci švadlena (jehlu, nit, nůžky, látku, žehličku) slova jsme…

Číst dál →