Týden od 5. 3. – 9. 3. 2018 „Zvířátka v zimě“

zvířata v zimě

Týden jsme zahájili povídáním o volně žijících zvířatech, vytvořili jsme zajímavé obrázky zvířat a četli jsme si příběh z knihy Medvídek na procházce. Grafomotorické dovednosti jsme rozvíjeli vedením rovných čar odshora dolů spojením dvojic obrázků mláděte a matky. Zvládli jsme i besedu v knihovně ZŠ, kde nám paní učitelka Miklová přečetla pohádku o Budulínkovi a…

Číst dál →

Týden 26. 2. – 2. 3. 2018 „Zimní oblečení“

zimní oblečení

V komunitním kruhu jsme si povídali o tom, co si oblékáme v zimním období, ukázali a popsali oblečení na obrázcích, určili barvu oblečení, vytleskali jsme si názvy oblečení. Ze své skříňky si každý přinesl bundu a rukavice a děti trénovaly oblékání nejlépe bez dopomoci paní učitelky. Zahráli jsme si hru „Poznej svoji bačkorku“, zopakovali jsme…

Číst dál →

Týden 12. 2. – 16. 2. 2018 ZIMNÍ SPORTY – OLYMPIÁDA

olymp. kruhy

Povídali jsme si jaké známe zimní sporty (podle obrázků a pouštění si přenosů z olympijských her v TV), které jsme si již vyzkoušeli (bruslení, lyžování, sáňkování), jaké potřeby a pomůcky jsou třeba, bezpečnost při sportu. Neopomněli jsme ani právě probíhající zimní olympijské hry – znak (kruhy), které jsme si poskládali z PET vršků(procvičení barev), medaile vítězům….

Číst dál →

Týden od 5. 2. – 9. 2. 2018 KARNEVAL

karneval5

Karnevalový týden jsme zahájili tanečkem u písniček z pohádek a výrobou šaškovské čepičky z barevného papíru. Grafomotoriku jsme procvičili obtahováním obrysů balónků a různými barvami jsme vymalovali obrázky s karnevalovou tématikou. Připomněli jsme si tradice masopustu a prožili  jsme jeden celý karnevalový den v krásných maskách. Při tanci jsme překonávali různé překážky, pinkali do balónků,…

Číst dál →

Týden 29. 1. – 2. 2. 2018 „KARNEVAL“

Šašek ve třídě

Tento týden jsme se věnovali tématu“Karneval“. Popsali jsme si šaška (veselý x smutný),  jeho oblečení, povídali si, kdo má již připravenou masku na blížící se karneval v MŠ. V logopedické chvilce jsme se věnovali artikulačnímu cvičení – úsměv jako šašek. Děti se učily básničku s pohybem Šašek, u stolečků skládaly rozstříhané šašky, dle předlohy si vybarvily…

Číst dál →

Týden od 22. 1. – 26. 1. 2018 „Pohádka – O kocouru Mikešovi“

Mikeš - Josef Lada

Tento týden jsme zahájili s panem Forejtem povídáním na téma „Výživa“ doplněné praktickým nácvikem správného čištění zubů. V divadle na Malé scéně ve Zlíně jsme viděli pohádku O kocouru Mikešovi a v pracovním listu jsme plnili různé úkoly. Ve výtvarných činnostech jsme vymalovali obrázek  Mikeše, rozstříhali na části a nalepili na výkres.

Číst dál →

Týden 15. 1. – 19. 1. 2018 „Sněží, sněží“

Tento týden jsme pokračovali v tématu „sněží, sněží“. Zahráli jsme si pohybovou hru na „Mráz a sluníčko“, naučili se básničku Sněhuláček panáček. Ve výtvarné činnosti si děti nalepily vlněné odstřižky na šablonu čepice a rukavice. V logopedické chvilce jsme trénovali dýchání pomocí básničky Vločka a foukali jsme do papírových „vloček“. Podařilo se nám písničkou Sněží,…

Číst dál →

Týden od 8. 1. -12. 1. 2018 „Sněží, sněží“

Olaf1

Zdokonalovali jsme dovednosti v oblasti jemné a hrubé motoriky, kreslili jsme sněhové koule podle vzoru a ve výtvarných činnostech jsme kombinovanou technikou vytvořili sněhuláka Olafa z pohádky Ledové království. V tělovýchovných činnostech jsme zdolávali překážky na zemi, prolézali jsme strachovým tunelem a zacvičili jsme si „Pozdrav slunci“. Povídali jsme si o zimě a naučili jsme…

Číst dál →