Týden od 11. 6. – 15. 6. 2018 „Týden výletů a vycházek“

Illustration of Excited Kids Cheering While Riding a Bus

V pondělí jsme před výletem na Chlum úspěšně zvládli požární poplach. V dalších dnech jsme se věnovali různým aktivitám, v tělovýchovných činnostech jsme cvičili s balančními podložkami a sestavu z jógy, v hudebních činnostech jsme si opakovali písničky a doprovázeli je hrou na rytmické hudební nástroje. Počasí nám přálo i ve středu, kdy jsme v…

Číst dál →

Týden 4. 6. – 8. 6. 2018 „DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY“

dopravní prostředky

S dětmi jsme si povídali jaké znají dopravní prostředky, kde které jezdí, plují, létají – pomocí obrázků, knih a na vycházce. Ve VV činnostech si děti jednotlivé dopravní prostředky vystřihly a správně nalepily (voda, cesta, vzduch).  Zahráli jsme si pohybovou hru na auta.  Děti poznávaly barvy semaforu, říkali jsme si jaký je rozdíl mezi semaforem…

Číst dál →

Týden od 28. 5. – 1. 6. 2018 „Povolání“

povolání-řemesla

Zaměřili jsme se na téma řemesla a povolání, která jsme pojmenovávali podle obrázků a poznávali v pantomimě. Ve výtvarných činnostech jsme vyráběli muffiny z papíru, v pracovním listu jsme hledali v labyrintu cestu k požáru a naučili jsme se písničku „Šel zahradník do zahrady“. Den dětí jsme si zpříjemnili zmrzlinkou.

Číst dál →

Týden 23. 4. – 27. 4. 2018 „Eko týden“

Tento týden jsme se věnovali tématu odpad a jeho třídění. Povídali jsme si o tom kde se odpadky berou, poznávali odpadky dle materiálu, jejich třídění do správných košů, určování barev kontejnerů. Děti porovnávaly velké x malé plastové láhve, zahráli jsme si pohybovou hru „Kam patří?“, vybarvili pracovní list. Díky hezkému počasí jsme vypleli záhonky na…

Číst dál →

Týden od 16. 4. – 20. 4. 2018 „Zvířata“

domácí zvířata

V tomto týdnu jsme se zaměřili na hospodářská a domácí zvířata a jejich mláďata. Poznávali jsme zvířátka na obrázcích a napodobovali jsme zvuky, které zvířata vydávají. Ve výtvarných a pracovních činnostech jsme vystřihli z tvrdého papíru kočku a potom ji vybarvili. Naučili jsme se rozpočítadlo „Roste kvítí u potoka“ a v grafomotorice jsme trénovali šikmý…

Číst dál →

Týden od 9. 4. – 13. 4. 2018 „ROSTLINY“

Tento týden jsme pokračovali v tématu „Rostliny“. Poznávali jsme květiny na obrázcích – povídali jsme si čím se od sebe liší, proč nerostly v zimě  atd. Názvy květin jsme si vytleskali, naučili se básničku s pohybem „Přišlo jaro do vsi“, zahráli si hru „Upleteme věneček“. Děti si zacvičily s podložkami ve tvaru květin (zopakovaly si…

Číst dál →