Týden od 11. 12. – 15. 12. 2017 „Vánoce – andílci“

andílek1

V tomto týdnu jsme se seznámili s příběhem Tři andělíčci a vymalovali jsme různé obrázky andělů. Ve výtvarných činnostech děti kombinovanou technikou malovaly anděly. V grafomotorice jsme se zaměřili na nácvik oválu a kruhu a naučili jsme se říkanku „Anděl seděl na obláčku“. Navštívili jsme sférické kino, kde nás příběhem provázel lední medvěd a tučňák….

Číst dál →

Týden od 4. 12. – 8. 12. 2017 „Čert a Mikuláš“

V tomto týdnu jsme se věnovali přímo čertovskému tématu. Učili jsme se básničku Mikuláši, Mikuláši a básničku o čertech Dupy,  dupy,  dupáníčko. Na uvolnění ruky jsme kreslili hlavu čerta. V logopedické chvilce jsme si procvičovali mluvidla (vyplazováním jazyka a napodobováním čerta). S kamarády ze třídy Srdíček jsme si užili Mikulášskou nadílku. Přešel za námi  „opravdový“…

Číst dál →

Týden od 27. 11. – 1. 12. 2017 „Čert a Mikuláš“

sníh2

V tomto týdnu jsme se připravovali na příchod čerta a Mikuláše. Četli jsme si příběhy z knihy U všech čertů, grafomotoriku jsme procvičili při kresbě čertích jazyků a naučili jsme se rozpočítadlo „Ententýky dva špalíky“. V pondělí k nám přijelo maňáskové divadlo s pohádkou „Farma zvířátek“. Ve výtvarných činnostech jsme malovali vánoční stromek a při…

Číst dál →

TÝDEN 20. 11. – 24. 11. 2017 „Příprava zvířátek na zimu“

Tento týden jsme si pomocí obrázků vyjmenovali zvířátka, která se ukládají k zimnímu spánku a ptáčky, kteří odlétají do teplých krajin. Vytleskali jsme si názvy zvířátek, zahráli jsme si hru na začarování dětí ve zvířátka (napodobování zvířátek). Zopakovali jsme si básničku Podzim, písničku s pohybem Zajíček v své jamce.  Začali jsme se učit taneček na…

Číst dál →

Týden od 13. 11. – 17. 11. 2017 “ Kulturní představení pro děti“

magic

Týden jsme zahájili opakováním základů pravidel správného chování při společenských příležitostech a různých kulturních akcích. V pondělí nám kouzelník Valdini předvedl různé triky a dokázal vykouzlit králíka i holubičku. Na Malé scéně ve Zlíně jsme v úterý viděli pohádku „O princezně, která ráčkovala“. Ve výtvarných činnostech jsme malovali obrázek do soutěže na téma „Můj nejmilejší…

Číst dál →

Týden od 30. 10. – 3. 11. 2017 „Zbarvení, opadávání listí“

podzimní listí

V průběhu celého týdne jsme si povídali o podzimu, o přírodě a barvách podzimu. Rytmizovali jsme říkadlo „Foukej, foukej větříčku“, tvořili jsme koláže z listí a v grafomotorice jsme kreslili svislé čáry. Cvičili jsme s „beruškama“ a v překážkové dráze jsme trénovali chůzi, běh, poskoky i lezení.

Číst dál →

Týden 23. 10. – 25. 10. 2017 „DÝNĚ“

V komunitním kruhu jsme si povídali o dýních – jaké jsou barvy, porovnali větší x menší, co vše se může z dýní připravit v kuchyni, proč se z dýní vyřezávají strašidelné obličeje, vyzkoušeli jsme si jejich váhu (těžké x lehké). Děti nacvičovaly trhání barevného papíru a jednotlivé kousky nalepovaly na papír s předkreslenou dýní. Na…

Číst dál →

Týden od 16. 10. – 20. 10. 2017 „Ovoce a zelenina na podzim“

ovoce a zelenina

Rozeznávali jsme různé druhy ovoce a zeleniny a ochutnávali je se zavřenýma očima. Vysvětlili jsme si, co je to bioodpad a sledovali jsme jeho odvoz. Ve výtvarných činnostech jsme malovali jablíčko technikou tupování přes šablonu a v grafomotorice jsme trénovali kresbu misky na ovoce. V pátek nám pan Forejt povyprávěl o ústní hygieně a různých…

Číst dál →

Týden 9. 10. – 13. 10. 2017 „Ovoce a zelenina na podzim“

Pomocí obrázků jsme si povídali, která zelenina a ovoce se na podzim sklízí, paní kuchařky nám připravily ovocnou svačinku a děti poznávaly podle chuti ovoce. Zacvičili jsme si s padákem, zkoušeli na něm poznávat barvičky. Vykreslili si hrušku a procvičili si prstíky trháním a mačkáním krepového papíru. Ten jsme nalepili na šablonu velké hrušky. Zahráli…

Číst dál →