Týden od 7. – 11. 1. 2019 „Tři králové“

Začátkem týdne jsme se věnovali tématu „Tří králů“. Zopakovali jsme si původ a význam této tradice, vyrobili jsme si papírové koruny pro tři krále a tříkrálové koledování jsme si ztvárnili dramatizací příběhu. Zazpívali jsme si písničku „My tři králové“ a naučili se básničku „Na tři krále po vesnici bloudí sněhem koledníci“. Procvičili jsme zrakovou percepci…

Číst dál →

Týden od 17. – 21. 12. 2018

vanoce2.focus-none.fill-660x260

Tento týden se nesl ve znamení zimy, vánočních zvyků a tradic, tvořivých dílen, čtení vánočních příběhů a pohádek a také rozbalování dárků od Ježíška. V pondělí jsme s dětmi navštívili Krajskou knihovnu Františka Bartoše ve Zlíně. Zde měla paní knihovnice přichystaný program na téma Zima a čas adventu. Děti si zopakovaly názvy ročních období, měsíců…

Číst dál →

Týden od 10. – 14. 12. 2018 Čas Adventu

Tento týden se u nás nesl ve znamení Vánoc. S dětmi jsme si vyprávěli o vánočních zvycích a tradicích, nazdobili si stromeček, zpívali koledy, vyráběli vánoční přáníčka, kreslili dárečky, které bychom si přáli dostat od Ježíška, a také jsme si vánoční stromeček namalovali technikou vymývané klovatiny. Mimo to ve středu proběhla již čtvrtá lekce plavání…

Číst dál →

Týden od 26.-30. 11. 2018 „Než přijde Mikuláš“

Tento týden patřil v naší třídě Mikuláši, andělům a čertům. Seznámili jsme se s historií této tradice, naučili jsme se několik básniček a písniček o čertech a Mikuláši, děti si společně namalovaly a s využitím Polikarpovy stavebnice vytvořily čerty, kterým z dřevěných kostek postavily ohniště a z proužků papíru slepily dlouhý čertovský řetěz. Každý si…

Číst dál →

Týden od 19. 11. – 23. 11. 018

Tento týden se nesl ve znamení divadla, kouzelnického vystoupení, plavání, Zdravého úsměvu a pilného trénování vánoční pohádky „Jak Nebavín málem ukradl kouzlo Vánoc. “ S touto krásnou pohádkou děti vystoupí příští pátek 7. 12. 2018 v 16.00 hod. na Tečovském vánočním jarmarku. Děti trénovaly texty i písničku, práci s mikrofonem i hudebními nástroji.

Číst dál →

Týden od 12. do 16. 11. 2018 – Foukej, foukej, větříčku

Tento týden jsme si s dětmi zopakovali charakteristické znaky podzimu. Povídali jsme si o nich nad obrázky a při vycházkách jsme pozorovali změny v přírodě související s tímto ročním obdobím. Pomocí výtvarné techniky rozfoukávané tuše si děti nakreslily podzimní strom, učily se míchat různé odstíny barev, otiskovaly listy. Součástí řízených činností byla i dechová a…

Číst dál →

Týden od 5. – 9. 11. 2018 – Svatý Martin

Svatý Martin V mateřské škole jsme nezapomněli ani na svátek svatého Martina. Děti ze třídy Srdíček si o svatém Martinovi prohlédly kreslený příběh, zjistily, proč patří k oslavám Svatomartinské víno a pečená husa a v labyrintu vyhledaly správnou cestu bílého koně k domečku. Dále jsme si vyprávěli o původu a tradici tohoto svátku a jeho spojení s dalšími lidovými pranostikami….

Číst dál →

Týden od 29. 10. – 2. 11. 2018

Tento týden byl pro většinu dětí krátký. V pondělí a úterý byly podzimní prázdniny a mnoho dětí si užívalo volno doma se svými rodiči. Ve středu jsme pak využili krásného podzimního počasí a dopoledne jsme věnovali úklidu zahrady MŠ. Děti zde sbíraly šišky a vyhrabávaly jehličí. Odpoledne pak na děti čekalo v MŠ „Podzimní tvoření“. Při příležitosti…

Číst dál →