Týden od 11. – 15. 3. – Z pohádky do pohádky

V tomto týdnu jsme pracovali s pohádkou „O Červené Karkulce“. Děti měly za úkol poskládat obrázky k pohádce podle časové posloupnosti (co bylo nejdřív a co potom) a pak podle obrázků děj povyprávět. Seznámily se s veršovanou pohádkou Františka Hrubína,  skládaly puzzle, procvičovaly paměť při kimově hře „Co nesla Karkulka v košíčku?“, v pracovních listech…

Číst dál →

Týden od 4. – 8. 3. – Z pohádky do pohádky

Protože je březen měsícem knihy, budeme se v tomto období věnovat pohádkám a dětským knížkám a časopisům. Pro tento týden jsme si vybrali pohádku „O perníkové chaloupce“. Tu jsme si nejen přečetli, ale také ji s pomocí obrázků a malovaného čtení převyprávěli. Porovnávali jsme různé verze pohádky. Naučili jsme se veršovanou pohádku od Františka Hrubína,…

Číst dál →

Přípravný kroužek pro předškoláky

ikonka_ms

Přípravný kroužek pro předškoláky Od února začal v naší mateřské škole probíhat každou středu pod vedením paní učitelek Mgr. Adriany Moravcové a Alexandry Jelínkové přípravný proužek pro předškoláky. Cílem kroužku je seznámit děti se školním prostředím a pravidly, s orientací v prostoru, vyzkoušení si správného sezení v opravdových školních lavicích. Děti si procvičují jméno, příjmení a…

Číst dál →