13. 5. – 17. 5. 2019 – „Zvířata a jejich mláďata“

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o domácích zvířatech. Poznávali jsme je na obrázcích, přiřazovali k sobě dvojice zvířat a jejich mláďat, učili se, jak se kterým zvířatům říká, jak se jmenují příbytky, ve kterých zvířata žijí (bouda, stáj, chlév…) a jaký máme z kterého zvířete užitek. Při písničce „Krávy, krávy“ jsme zvířata…

Číst dál →

Týden od 29. 4. – 3. 5. 2019 „Týden kouzel a čar“

Tradice pálení čarodějnic letos připadla na úterý. Bohužel nám nepřálo počasí, a proto jsme plánované hry a opékání na zahradě MŠ museli nahradit aktivitami ve třídě. Děti například míchaly čarodějné lektvary, lovily klíč ze sklenice plné slizu, vyráběly duhu z bonbónů a vody, dělaly pokusy s ohněm, zatančily si metlový tanec. Ve čtvrtek navštívila MŠ…

Číst dál →

Týden od 15. – 18. 4. 2019 -„Hody,hody, doprovody“

Tématem tohoto týdne byly Velikonoce. V pondělí jsme si společně vyzkoušeli techniku drátkování a vyrobili  si z drátků velikonočního beránka, kterého jsme dozdobili barevnými korálky. V úterý proběhla 5. lekce projektu Zdravý úsměv, ve které zubní preventista Zdeněk Forejt seznámil děti s fluoridy a jejich významem pro zdraví zubů. Ve středu jsme se vypravili na…

Číst dál →