Týden od 4. – 8. 11. „Na svatého Martina“

sv

Jak už samotný název napovídá, první listopadový týden jsme se věnovali svátku svatého Martina. S dětmi jsme si četli legendu o svatém Martinovi, vysvětlili si důvod konání svatomartinských hodů, a povídali si o pranostikách. Nejen, že už víme, co to pranostika je, ale také umíme vyjmenovat pár příkladů. Při této příležitosti jsme zvládli procvičit také artikulační…

Číst dál →

Týden od 21. – 25. 10. „Toulky podzimní krajinou“

Still life harvest decoration for Thanksgiving

Poslední říjnový týden, který jsme ve školce strávili, jsme věnovali tématu, ve kterém jsme společně s dětmi probírali odlet ptáků do teplých krajin, přípravu živočichů na zimní období nebo opadávání a zbarvování listí. Logopedická chvilka byla zaměřena na polohování jazyka za horní a dolní řezáky a díky bublifuku jsme si procvičili usměrňování výdechového proudu. Rychlost i…

Číst dál →

Týden od 14.-18. 10. „Tiše, děti, ježek spí“

I nadále byl tématem tohoto týdne podzim. Opakovali jsme si charakteristické znaky tohoto ročního období a všímali si změn v přírodě souvisejících s počasím. Na obrázcích jsme poznávali plodiny, které sklízíme na zahradě a na poli, rozlišovali, co je zelenina a co ovoce a vyprávěli si, jakým způsobem je můžeme zpracovat.  Zahráli jsme si pohybovou hru „Na…

Číst dál →

Velká podzimní sběrová soutěž 14.-18.10.

thVIBYFESQ

Vážení rodiče, žáci naší školy a školy. Rádi bychom Vás požádali o společné zapojení se do velké podzimní soutěže, kterou vyhlásilo http://www.recyklohrani.cz/cs/ Pokud máte doma Sběr elektro Životní cyklus elektrozařízení   staré drobné elektrospotřebiče ( i hračky na baterie či napájecí adaptéry) staré nefunkční mobily vybité baterie Určitě je přineste v příštím týdnu 14.- 18. 10….

Číst dál →

Týden od 7. 10. – 11. 10. „Co všechno umí počasí“

POČASÍ

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o počasí, jeho proměnách a charakteristických znacích pro každé roční období, pojmenovávali jsme ho podle obrázků a volili správné oblečení. Zrakovou paměť jsme zapojili při hře „Které počasí chybí?“. V rámci logopedické chvilky jsme procvičovali polohování a pohyblivost jazyka a trénovali nádech bez zvedání ramen. Zahráli jsme si pohybové hry…

Číst dál →

Uzavření MŠ ve dnech 29. a 30. října

index

Ředitelství ZŠ a MŠ Tečovice po projednání se zřizovatelem školy oznamuje rodičům dětí, že z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí bude ve dnech 29. a 30. října Mateřská škola Tečovice U Z A V Ř E N A. Provoz MŠ bude opět zahájen ve čtvrtek 31. října 2019. Děkujeme za pochopení. Své děti můžete v těchto dnech umístit do dětských skupin ve…

Číst dál →

Týden od 30.9. – 4. 10. „Podzim na zahradě, v lese a na poli“

Tento týden si děti upevňovaly znalosti o charakteristických znacích podzimu, procvičovaly orientaci v čase při určování dnů v týdnu (pojmy: dnes, zítra, včera…), naučily se písničku o střídajících se ročních obdobích „Jaro, léto, podzim, zima“. Rozlišovaly různé druhy zeleniny a ovoce na obrázcích, počítaly v oboru 0-6, porovnávaly více – méně – stejně. Při PH…

Číst dál →