Krabice od bot 2019

Vážení rodiče, po loňském úspěchu se opět připojujeme k celosvětové akci Krabice od bot. Letos organizátoři trochu změnili systém. Dárek pro chlapce či dívku v určitém věku si zarezervujete na webu zde. Vyplněné údaje si poznačte na lísteček, který později pošlete s krabicí. Zabalený dárek nemusíte vozit na sběrné místo (Zlín – Prštné), stačí ho doručit do naší…

Číst dál →

Učivo 4. – 8. 11.

Chválím děti za pěknou práci v tomto týdnu i za pokroky v plavání. Pochvalu za chování má většina třídy. Beseda se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou se dětem velmi líbila, každý dostal dobrotu i záložku do knihy. Do třídy jsme obdrželi knihu pohádek. Škola v pohybu byla z organizačních důvodů přesunuta na jiný termín. Příští týden se…

Číst dál →

Beseda se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou

Dne 5. listopadu 2019 se v zelené třídě konaly dvě besedy se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou. Paní Pospíšilová je jednou z našich nejznámějších současných spisovatelek literatury pro děti.  Je autorkou dětských knih, kterých celkem napsala 239. Píše nejen pohádky, ale i básničky, hádanky a didaktické křížovky, či osmisměrky.  Paní spisovatelka nejprve dětem vysvětlila, jak vzniká kniha, představila…

Číst dál →

Beseda se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou

V úterý  5. 11. v 9.00  a v 10.00 hodin se uskuteční besedy s paní spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou. 1. a 2. třídě začne beseda v 9 hodin v zelené učebně 3., 4. a 5 třídě začne beseda v 10 hodin v zelené učebně Žáci si mohou  přinést  knihu paní Pospíšilové na autogramiádu.

Číst dál →

Učivo 28. 10. – 1. 11.

Děkujeme rodičům i prarodičům za příspěvky k halloweenské výzdobě třídy i za dobroty pro děti. Fotografie jsou ve fotogalerii. V pondělí 18. listopadu odpoledne budou probíhat individuální pohovory se zákonnými zástupci žáků. Podrobnější informace Vám pošlu ke konci příštího týdne. V úterý 5. 11. v 9 hodin se v naší škole zúčastníme besedy se spisovatelkou…

Číst dál →

Učivo 21. – 25. 10.

V pondělí děti absolvovaly preventivní program Hasík (fotogalerie). Ve čtvrtek 31. 10. bude projektový den, děti mohou přijít v halloweenských kostýmech a přinést něco na výzdobu třídy nebo chodby. Na podzimní prázdniny si kromě čtení nezadáváme domácí procvičování. Děti by si měly odpočinout a nabrat síly k další práci. Přeji Vám pohodový prodloužený víkend, dětem…

Číst dál →

Hasík – preventivní program pro 2. třídu

V pondělí 21. října navštívili 2. třídu ZŠ profesionální členové Hasičského záchranného sboru Zlín. V rámci preventivního programu Hasík si se žáky povídali o zodpovědné a nelehké práci hasičů, o vzniku  požárů a také o tom, co dělat v případě požáru zejména ve škole a doma. Děti si také prakticky zkoušely chování v simulovaných krizových situacích….

Číst dál →

Učivo 14. – 18. 10.

Děkujeme všem, kteří přispěli do sběru  elektroodpadu. V tomto týdnu děti pěkně pracovaly – daří se jim pěkné čtení, počítání do 100, rozeznávání druhů vět, ve hře používají nová anglická slovíčka. Dětem jsem na pokračování dočetla knížku Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla. Na přání třídy teď předčítám knihu Karla Zemana Dobrodružství veverky Zrzečky….

Číst dál →