Týden od 13. 5. – 17. 5. 2019 „Dopravní prostředky“

88659bd2f72fca138a4c7118ba303878

Jaké známe dopravní prostředky? Kde jezdí, létají nebo plují? Jak vypadá semafor? O tom všem jsme si v týdnu povídali, ukázali na obrázcích a v knize. Vytleskali jsme si jednotlivé názvy dopravních prostředků a zahráli jsme si hru „Na vláčky“. Zpívali jsme písničky „Námořnická“ a „Autobus“, které jsme také pohybově ztvárnili. Ve výtvarných činnostech jsme vytvořili barevná…

Číst dál →

Týden od 6. 5. – 10. 5. 2019 „Svátek maminek“

mamince

Druhý květnový týden patřil Svátku všech maminek. S dětmi jsme se intenzivně připravovali na pondělní odpoledne, abychom maminkám uspořádali hezkou besídku. Věříme, že se všem naše vystoupení líbilo a užili si s námi příjemné odpoledne. Na začátku týdne jsme si také společně pověděli, co to vlastně ten Svátek matek je, proč ho slavíme, připomněli si,…

Číst dál →

Týden od 29. 4. – 3. 5. 2019 „Kouzelný rej“

9dfafd76c8bf82fc63326123628f63ae--autumn-fall-scholl

V tomto zábavném týdnu jsme si užili hezké dny plné zajímavých aktivit. V úterý 30. dubna jsme vzhledem k deštivému počasí oslavili „Čarodějnice “ ve třídě. Společnou zábavu jsme zahájili přehlídkou v maskách, pokračovali jsme tancem a zdoláváním různých překážek. Nakonec se děti dočkaly sladké odměny. Ve čtvrtek nám umělkyně předvedla písečnou animaci, kdy pomocí jemného…

Číst dál →

Týden od 23. 4. – 26. 4. 2019 „Rostliny (na zahradě, na louce, v lese)“

kytkyfoto

Týden po Velikonocích byl věnován rostlinám. Zaměřili jsme se na rozlišování rostlin v lese, na louce i zahradě, ukázali jsme si, jak vypadají a řekli si, kde všude je můžeme najít. Ve výtvarných činnostech jsme si vyrobili jarní květinu – hyacint. Při této činnosti jsme také díky trhání a mačkání papíru procvičili jemnou motoriku. V rámci hudebně…

Číst dál →

Týden od 15. 4. – 19. 4. 2019 „Velikonoce“

velikonoce

V tomto týdnu jsme se připravovali na velikonoční svátky. V pondělí jsme v dílničkách vytvářeli velikonoční dekorace, děti namalovaly papírovou nádobku, naplnily hlínou, zasely osení a dotvořily ozdobou z keramiky. V úterý nás navštívil pan Forejt s preventivním programem „Zdravý úsměv“ na téma – Ochrana proti zubnímu kazu. Ve středu jsme viděli na Malé scéně…

Číst dál →

Týden od 8. 4. – 12. 4. 2019 „Živočichové – hospodářská a domácí zvířata a jejich mláďata“

zvířata

Druhý dubnový týden jsme zahájili společným povídáním o domácích a hospodářských zvířatech. Připomněli jsme si, která zvířata jsou domácí a jaký z nich máme užitek, pojmenovávali jsme otce, matku, mládě a naučili se rýmovanou básničku „Zvířecí řeč“. Logopedická chvilka byla zaměřena na procvičování pevného retního uzávěru, správného nádechu, zadržení dechu a výdechu. V rámci pohybových…

Číst dál →

Týden od 1. 4. – 5. 4. 2019 „Živočichové – na poli, v lese“

m2-vlies-non-woven-i41594

V tomto dubnovém týdnu jsme prohlubovali vědomosti o zvířatech, připomněli jsme si pravidla správného chování v lese a povídali jsme si také o tom, jak musíme přírodu chránit. Popisovali jsme obrázky živočichů, rozkládali slova na slabiky a při artikulačních cvičeních jsme napodobovali zvuky zvířat. Grafomotoriku jsme procvičili při psaní vodorovných čar, vlnovky, horního oblouku, klikaté…

Číst dál →

Týden od 25. 3. – 29. 3. 2019 „Vítání jara“

jaro obr

V posledním březnovém týdnu jsme pokračovali tématem „Vítání jara“. Společně jsme si povídali o změnách, které v přírodě po zimním období nastávají, ale také o tom, jaké činnosti a aktivity s příchodem jara souvisí. Naučili jsme se básničku „Přišlo jaro“, která nám pomohla probudit sluníčko po dlouhém zimním spánku. Při logopedické chvilce jsme si procvičili…

Číst dál →

Týden od 18. 3. – 22. 3. 2019 „Vítání jara“

afda4af2517b0ebed85c7a59797eccd6

V tomto březnovém týdnu jsme se věnovali aktivitám s jarní tématikou, popisovali jsme symboly jara, sledovali jsme změny v přírodě na obrázcích a následně i při pobytu venku. Plnili jsme průběžný úkol „najdi – dotkni se – poslouchej“, v pracovních listech jsme dokreslovali chybějící části obrázků a rozpoznávali různé detaily. Naučili jsme se básničku „Táta…

Číst dál →

Týden od 11. 3. – 15. 3. 2019 „Pohádky – O koblížkovi“

obrázek net

V tomto týdnu jsme se společně seznamovali s pohádkou „O koblížkovi“. Věnovali jsme se četbě pohádky, povídali si o obsahu, a poté pohádku skládali podle dějové posloupnosti. Také jsme se zaměřili na naše nejoblíbenější pohádky, představili jsme si jejich hlavní hrdiny a vyjmenovávali dobré a špatné vlastnosti. V rámci logopedické chvilky jsme procvičili usměrňování výdechového proudu a pohyblivost…

Číst dál →