Týden od 4.11. do 8.11. „Hlava, ramena, kolena, palce“

75336381_724987531340570_1160626010215940096_n

Tématem tohoto týdne bylo lidské tělo. Děti společnými silami poskládaly z papírových částí chlapečka Františka a holčičku Františku. Povídali jsme si, jak se jednotlivé části těla jmenují, jak fungují a k čemu nám slouží. Prostřednictvím hry „Hlava-hlava“ si děti zábavnou formou procvičily nejen postřeh, ale i to, co se o stavbě lidského těla naučily. Velký úspěch měla…

Číst dál →

Týden od 21.10. do 25.10. „Barvy podzimu“

barvy

Jak už napovídá samotný název tohoto článku, v tomto týdnu jsme se věnovali barvám podzimu. Společně jsme si povídali o charakteristických znacích tohoto ročního období, zbarvování a opadávání listí, o odletu tažných ptáku a přípravě zvířat na zimu. Zopakovali jsme si také, jak se na zimu připravujeme my, lidé ať už doma, na poli, či na…

Číst dál →

Týden od 14.10. do 18.10. ,,Levá ruka, pravá ruka, oblečeme holku, kluka“

svetr

Tento týden jsme se zaměřili na téma oblékání, jeho posloupnost a přizpůsobení aktuálnímu počasí. V pondělí jsme si za využití demonstračních obrázků v komunitním kruhu povídali o proměnách počasí ve čtyřech ročních dobách, děti poznávaly počasí na obrázcích (slunečno, vítr, déšť, kroupy, mlha, atd.). Povídání jsme proložili říkankou ,,Foukej, foukej, větříčku“ a písničkami ,,Sluníčko, sluníčko“,…

Číst dál →

Týden od 7.10. do 11.10. „Co jsme sklidili na zahradě“

zelenina

Ve druhém říjnovém týdnu jsme pokračovali v tématu „Co jsme sklidili na zahradě“.  Tentokráte jsme se soustředili na zeleninu. S dětmi jsme se prostřednictvím demonstračních obrázků i skutečné zeleniny seznamovali s jejími  více či méně známými druhy, jejími vlastnostmi (barva, tvar, chuť) a s tím, kde a jak roste. Nakonec děti zkoušely známější druhy plodin roztřídit na ovoce a…

Číst dál →

Týden od 30.9. do 4.10.2019 ,,Co jsme sklidili na zahradě“

ovoce_shutterstock_108736679

V prvním říjnovém týdnu jsme s dětmi začali pracovat s novým integrovaným blokem ,,Jak chutná podzim“, konkrétně s podtématem ,,Co jsme sklidili na zahradě“. Při vzdělávacích činnostech jsme se zaměřili na poznávání, pojmenovávání různých druhů ovoce a jejich charakteristické znaky – kde dané ovoce roste, jakou má chuť, barvu, jaký je jeho povrch, atd. Názvy…

Číst dál →

Týden od 23.9 do 27.9 „Do školky zvesela“

V tomto týdnu jsme s dětmi začali více pracovat u stolečku. Děti vypracovaly svůj první grafomotorický list – jablíčko. Seznámili se také se všemi didaktickými hrami, které máme v naší třídě k dispozici. Naučili jsme se básničku, kterou používáme při prstové gymnastice pro procvičení prstíků a uvolnění zápěstí („Ruce, ruce, ručičky“). V rámci pohybových aktivit jsme se soustředili na…

Číst dál →

Týden od 9.9 do 13.9 „Kamarádi spolu“

V tomto týdnu jsme se soustředili na utváření vztahů mezi novými i stávajícími dětmi ve třídě. Opakovali jsme jména a značky kamarádů prostřednictvím her v komunitním kruhu. Opakovali jsme také pravidla naší třídy a vysvětlovali si jejich aplikaci na konkrétních situacích. Děti důkladně prozkoumaly prostředí nové třídy a začaly využívat všech jejích zákoutí i nových hraček. Dobře…

Číst dál →

Týden od 2.9. do 6.9.2019 ,,S kamarády ve školce“

Happy children cartoon

Nový školní rok jsme zahájili seznamováním se s kamarády a učitelkami ve třídě. V komunitním kruhu jsme si pověděli jména a značky dětí a pomocí různých her si je každý den procvičovali. Seznámili jsme se také s pravidly třídy, které budeme dodržovat, aby se nám společně ve třídě líbilo. Jelikož je pro většinu dětí prostředí…

Číst dál →