Týden od 24. 6. – 28. 6. 2019 „Planeta Země“

444

V posledním týdnu tohoto školního roku jsme získávali poznatky o planetě Zemi a vesmíru, v pracovním listu jsme vymalovali obrázky planet, hvězd a kosmonautů. Opakovali jsme si písničky, které jsme se v průběhu celého školního roku naučili a zahráli jsme si pohybové hry. Zvládli jsme také exkurzi na požární stanici, kde jsme si prohlídli vybavení hasičského auta a…

Číst dál →

Týden od 17. 6. – 21. 6. 2019 „Co už umím“

IMG_20190617_094847

Předposlední červnový týden jsme se s kamarády podělili o zážitky, které jsme si přivezli ze společných výletů, vycházek, a také z víkendu. Naučili jsme se básničku „Slunce“ a při této příležitosti jsme také celkově procvičili mluvidla. Potrápili jsme hlavičku při hře „Hádej, na co myslím?“, kdy si děti vzájemně kladly otázky, podle kterých měly přijít, na…

Číst dál →

Týden vycházek a výletů od 10. 6. – 14. 6. 2019

c918e382a991458bedca917f8b52207f

Záměrem bloku „Jak plyne čas“ je vytvořit dítěti optimální podmínky k rozvoji jeho osobnosti, k učení, k získávání jeho sebedůvěry a samostatnosti. V tomto týdnu zaměřeném na vycházky a výlety jsme hned v pondělí podnikli vycházku na Chlum, kde jme si po prozkoumání okolí a hrách na hřišti pochutnali na výborných langoších. V rámci výtvarných činností děti další den namalovaly sebe…

Číst dál →

Týden od 3. 6. – 7. 6. 2019 „Roční období“

období

Měsíc červen jsme začali povídáním o ročním období. Společně jsme si zopakovali, jaké roční období máme, vyjmenovali jsme si jejich charakteristické znaky, diskutovali jsme nad jeho střídáním a k tomuto tématu jsme se také učili básničku Jaro, léto, podzim, zima. V rámci logopedické chvilky jsme posilovali střed jazyka a foukáním do papírových proužků procvičovali usměrňování výdechového proudu….

Číst dál →

Týden od 27. 5. – 31. 5. 2019 „Povolání“

82626070e41efdc91b6a8a4d908d5097

Poslední týden v měsíci květnu byl zaměřen na téma POVOLÁNÍ. Popisovali jsme obrázky, povídali jsme si o různých řemeslech a rozkládali slova na slabiky. V grafomotorice jsme se zaměřili na uvolnění ruky pro psaní a nácvik otevřeného kruhu v pracovním listu s obrázkem kuchařky. Ve výtvarných činnostech jsme si zahráli na švadlenky, tvořili oblečení z papíru a určovali počet kusů…

Číst dál →

Týden od 20. 5. – 24. 5. 2019 „Rodina“

rodina

V tento deštivý týden jsme si s dětmi povídali o rodině. Zamysleli jsme se nad tím, proč je pro nás rodina důležitá, pojmenovávali jsme rodinné příslušníky a naučili se orientovat v rodinných vztazích (babička = maminka maminky, strýc = bratr maminky/tatínka, apod.). S dětmi jsme se velmi bavili při hře „Kdo to je?“, když jeden z nich popisoval kamaráda…

Číst dál →

Týden od 13. 5. – 17. 5. 2019 „Dopravní prostředky“

88659bd2f72fca138a4c7118ba303878

Jaké známe dopravní prostředky? Kde jezdí, létají nebo plují? Jak vypadá semafor? O tom všem jsme si v týdnu povídali, ukázali na obrázcích a v knize. Vytleskali jsme si jednotlivé názvy dopravních prostředků a zahráli jsme si hru „Na vláčky“. Zpívali jsme písničky „Námořnická“ a „Autobus“, které jsme také pohybově ztvárnili. Ve výtvarných činnostech jsme vytvořili barevná…

Číst dál →

Týden od 6. 5. – 10. 5. 2019 „Svátek maminek“

mamince

Druhý květnový týden patřil Svátku všech maminek. S dětmi jsme se intenzivně připravovali na pondělní odpoledne, abychom maminkám uspořádali hezkou besídku. Věříme, že se všem naše vystoupení líbilo a užili si s námi příjemné odpoledne. Na začátku týdne jsme si také společně pověděli, co to vlastně ten Svátek matek je, proč ho slavíme, připomněli si,…

Číst dál →

Týden od 29. 4. – 3. 5. 2019 „Kouzelný rej“

9dfafd76c8bf82fc63326123628f63ae--autumn-fall-scholl

V tomto zábavném týdnu jsme si užili hezké dny plné zajímavých aktivit. V úterý 30. dubna jsme vzhledem k deštivému počasí oslavili „Čarodějnice “ ve třídě. Společnou zábavu jsme zahájili přehlídkou v maskách, pokračovali jsme tancem a zdoláváním různých překážek. Nakonec se děti dočkaly sladké odměny. Ve čtvrtek nám umělkyně předvedla písečnou animaci, kdy pomocí jemného…

Číst dál →

Týden od 23. 4. – 26. 4. 2019 „Rostliny (na zahradě, na louce, v lese)“

kytkyfoto

Týden po Velikonocích byl věnován rostlinám. Zaměřili jsme se na rozlišování rostlin v lese, na louce i zahradě, ukázali jsme si, jak vypadají a řekli si, kde všude je můžeme najít. Ve výtvarných činnostech jsme si vyrobili jarní květinu – hyacint. Při této činnosti jsme také díky trhání a mačkání papíru procvičili jemnou motoriku. V rámci hudebně…

Číst dál →