Týden od 20. 5. – 24. 5. 2019 „Rodina“

rodina

V tento deštivý týden jsme si s dětmi povídali o rodině. Zamysleli jsme se nad tím, proč je pro nás rodina důležitá, pojmenovávali jsme rodinné příslušníky a naučili se orientovat v rodinných vztazích (babička = maminka maminky, strýc = bratr maminky/tatínka, apod.). S dětmi jsme se velmi bavili při hře „Kdo to je?“, když jeden z nich popisoval kamaráda…

Číst dál →

Týden od 13. 5. – 17. 5. 2019 „Dopravní prostředky“

88659bd2f72fca138a4c7118ba303878

Jaké známe dopravní prostředky? Kde jezdí, létají nebo plují? Jak vypadá semafor? O tom všem jsme si v týdnu povídali, ukázali na obrázcích a v knize. Vytleskali jsme si jednotlivé názvy dopravních prostředků a zahráli jsme si hru „Na vláčky“. Zpívali jsme písničky „Námořnická“ a „Autobus“, které jsme také pohybově ztvárnili. Ve výtvarných činnostech jsme vytvořili barevná…

Číst dál →

Týden od 6. 5. – 10. 5. 2019 „Svátek maminek“

mamince

Druhý květnový týden patřil Svátku všech maminek. S dětmi jsme se intenzivně připravovali na pondělní odpoledne, abychom maminkám uspořádali hezkou besídku. Věříme, že se všem naše vystoupení líbilo a užili si s námi příjemné odpoledne. Na začátku týdne jsme si také společně pověděli, co to vlastně ten Svátek matek je, proč ho slavíme, připomněli si,…

Číst dál →

Týden od 29. 4. – 3. 5. 2019 „Kouzelný rej“

9dfafd76c8bf82fc63326123628f63ae--autumn-fall-scholl

V tomto zábavném týdnu jsme si užili hezké dny plné zajímavých aktivit. V úterý 30. dubna jsme vzhledem k deštivému počasí oslavili „Čarodějnice “ ve třídě. Společnou zábavu jsme zahájili přehlídkou v maskách, pokračovali jsme tancem a zdoláváním různých překážek. Nakonec se děti dočkaly sladké odměny. Ve čtvrtek nám umělkyně předvedla písečnou animaci, kdy pomocí jemného…

Číst dál →

Týden od 23. 4. – 26. 4. 2019 „Rostliny (na zahradě, na louce, v lese)“

kytkyfoto

Týden po Velikonocích byl věnován rostlinám. Zaměřili jsme se na rozlišování rostlin v lese, na louce i zahradě, ukázali jsme si, jak vypadají a řekli si, kde všude je můžeme najít. Ve výtvarných činnostech jsme si vyrobili jarní květinu – hyacint. Při této činnosti jsme také díky trhání a mačkání papíru procvičili jemnou motoriku. V rámci hudebně…

Číst dál →

Týden od 15. 4. – 19. 4. 2019 „Velikonoce“

velikonoce

V tomto týdnu jsme se připravovali na velikonoční svátky. V pondělí jsme v dílničkách vytvářeli velikonoční dekorace, děti namalovaly papírovou nádobku, naplnily hlínou, zasely osení a dotvořily ozdobou z keramiky. V úterý nás navštívil pan Forejt s preventivním programem „Zdravý úsměv“ na téma – Ochrana proti zubnímu kazu. Ve středu jsme viděli na Malé scéně…

Číst dál →