Týden od 18. 3. – 22. 3. 2019 „Vítání jara“

afda4af2517b0ebed85c7a59797eccd6

V tomto březnovém týdnu jsme se věnovali aktivitám s jarní tématikou, popisovali jsme symboly jara, sledovali jsme změny v přírodě na obrázcích a následně i při pobytu venku. Plnili jsme průběžný úkol „najdi – dotkni se – poslouchej“, v pracovních listech jsme dokreslovali chybějící části obrázků a rozpoznávali různé detaily. Naučili jsme se básničku „Táta…

Číst dál →

Týden od 11. 3. – 15. 3. 2019 „Pohádky – O koblížkovi“

obrázek net

V tomto týdnu jsme se společně seznamovali s pohádkou „O koblížkovi“. Věnovali jsme se četbě pohádky, povídali si o obsahu, a poté pohádku skládali podle dějové posloupnosti. Také jsme se zaměřili na naše nejoblíbenější pohádky, představili jsme si jejich hlavní hrdiny a vyjmenovávali dobré a špatné vlastnosti. V rámci logopedické chvilky jsme procvičili usměrňování výdechového proudu a pohyblivost…

Číst dál →

Týden od 4. 3. – 8. 3. 2019 „Pohádky“

160415-molitanova-aplikace-pernikova-chaloupka-mala

V prvním březnovém týdnu jsme se zaměřili na téma POHÁDKY a seznámili jsme se s pohádkou „Perníková chaloupka“. Při poslechu textu se děti dívaly na obrázky v leporelu, sledovaly děj a nakonec jej zopakovaly ve správných větách. Pro zpestření si vyslechly tuto pohádku i ve verších a některá slova využily k artikulačním a dechovým cvičením….

Číst dál →

Týden od 18. 2. – 22. 2. 2019 „Karneval“

4ee0eca7a7432c24a976166c689ac301

Celý týden jsme věnovali tradicím masopustu a přípravám na karneval. Ve výtvarných činnostech jsme kombinovanou technikou vyráběli klauny, kreslili jsme, stříhali i lepili. Matematické představy jsme procvičili v různých aktivitách s PET vršky, které jsme třídili podle barvy do skupin, sestavovali jsme logickou řadu a počítali do šesti. Ve čtvrtek jsme si užili přehlídku karnevalových…

Číst dál →

Týden od 11. 2. – 15. 2. 2019 „Zimní sportování“

lyže

Tento týden jsme zahájili povídáním o zimních sportech a tříděním jejich charakteristického vybavení. Pokusili jsme se některé pantomimicky ztvárnit a společně jsme hádali, o který zimní sport se jedná. V rámci pohybových aktivit jsme procvičovali rovnováhu, házení a chytání míče s kamarádem ve dvojici a společně jsme si zahráli různé pohybové hry, jako například „Koulovanou,…

Číst dál →