Týden od 11. 2. – 15. 2. 2019 „Zimní sportování“

lyže

Tento týden jsme zahájili povídáním o zimních sportech a tříděním jejich charakteristického vybavení. Pokusili jsme se některé pantomimicky ztvárnit a společně jsme hádali, o který zimní sport se jedná. V rámci pohybových aktivit jsme procvičovali rovnováhu, házení a chytání míče s kamarádem ve dvojici a společně jsme si zahráli různé pohybové hry, jako například „Koulovanou,…

Číst dál →

Týden od 4. 2. – 8. 2. 2019 „Zimní oblečení“

2920f6ad7879fa88ce120f2ddf9edd74

V prvním únorovém týdnu jsme pokračovali v tématu „Zimní oblečení“. Seznámili jsme se s pohádkou „Jak krtek ke kalhotkám přišel“, pracovali jsme s textem, odpovídali na otázky a popisovali jednotlivé obrázky z příběhu. Různá slova z textu jsme využili k artikulačním, dechovým a rytmickým cvičením, procvičovali jsme také výslovnost hlásek. Opakovali jsme písničky „Zimní“, „Padá…

Číst dál →

Týden od 28. 1. – 1. 3. 2019 „Zimní oblečení“

bd7725cd1e8696397f19d206bd3a3d84

Povídáním o zimním oblečení a popisováním obrázků jsme začali poslední lednový týden. Zpívali jsme písničky se zimní tématikou, ve výtvarných činnostech jsme vyráběli šálu z různých materiálů a naučili jsme se básničku s názvem „Čepice“. Grafomotoriku jsme trénovali při kresbě kulatých, hranatých a špičatých tvarů na obrázku čepice, zvládli jsme i pohybovou hru „Tanec vloček“…

Číst dál →

Týden od 21. 1. – 25. 1. 2019 „Sněží, sněží“

22a42756b76c6f6a7111023b3a578ab3

O zimě a sněhu byl i celý tento týden, charakterizovali jsme hlavní znaky zimy, popisovali jsme obrázky a během denních činností a pobytu venku jsme plnili úkoly : najdi – dotkni se – poslouchej. Pozorovali jsme tvary, které mráz namaloval na okna a ve výtvarných činnostech jsme kombinovanou technikou tvořili zimní koláž. Grafomotoriku jsme trénovali…

Číst dál →

Žádost

Vážení rodiče, žádáme Vás, abyste jakoukoliv změnu kontaktních údajů vždy nahlásili paní učitelkám ve třídách. V případě, že nemůžete mít v zaměstnání telefon u sebe, uveďte, prosíme, kontaktní telefonní číslo na osobu blízkou, kterou bychom mohli například při náhlé změně zdravotního stavu dítěte kontaktovat a která by případně mohla dítě z mateřské školy vyzvednout. Děkujeme…

Číst dál →