Velká podzimní sběrová soutěž 14.-18.10.

thVIBYFESQ

Vážení rodiče, žáci naší školy a školy. Rádi bychom Vás požádali o společné zapojení se do velké podzimní soutěže, kterou vyhlásilo http://www.recyklohrani.cz/cs/ Pokud máte doma Sběr elektro Životní cyklus elektrozařízení   staré drobné elektrospotřebiče ( i hračky na baterie či napájecí adaptéry) staré nefunkční mobily vybité baterie Určitě je přineste v příštím týdnu 14.- 18. 10….

Číst dál →

Týden od 7.10. do 11.10. „Co jsme sklidili na zahradě“

zelenina

Ve druhém říjnovém týdnu jsme pokračovali v tématu „Co jsme sklidili na zahradě“.  Tentokráte jsme se soustředili na zeleninu. S dětmi jsme se prostřednictvím demonstračních obrázků i skutečné zeleniny seznamovali s jejími  více či méně známými druhy, jejími vlastnostmi (barva, tvar, chuť) a s tím, kde a jak roste. Nakonec děti zkoušely známější druhy plodin roztřídit na ovoce a…

Číst dál →

Uzavření MŠ ve dnech 29. a 30. října

index

Ředitelství ZŠ a MŠ Tečovice po projednání se zřizovatelem školy oznamuje rodičům dětí, že z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí bude ve dnech 29. a 30. října Mateřská škola Tečovice U Z A V Ř E N A. Provoz MŠ bude opět zahájen ve čtvrtek 31. října 2019. Děkujeme za pochopení. Své děti můžete v těchto dnech umístit do dětských skupin ve…

Číst dál →

Týden od 30.9. do 4.10.2019 ,,Co jsme sklidili na zahradě“

ovoce_shutterstock_108736679

V prvním říjnovém týdnu jsme s dětmi začali pracovat s novým integrovaným blokem ,,Jak chutná podzim“, konkrétně s podtématem ,,Co jsme sklidili na zahradě“. Při vzdělávacích činnostech jsme se zaměřili na poznávání, pojmenovávání různých druhů ovoce a jejich charakteristické znaky – kde dané ovoce roste, jakou má chuť, barvu, jaký je jeho povrch, atd. Názvy…

Číst dál →

Týden od 23.9 do 27.9 „Do školky zvesela“

V tomto týdnu jsme s dětmi začali více pracovat u stolečku. Děti vypracovaly svůj první grafomotorický list – jablíčko. Seznámili se také se všemi didaktickými hrami, které máme v naší třídě k dispozici. Naučili jsme se básničku, kterou používáme při prstové gymnastice pro procvičení prstíků a uvolnění zápěstí („Ruce, ruce, ručičky“). V rámci pohybových aktivit jsme se soustředili na…

Číst dál →

Týden od 16.9. do 20.9.2019 ,,Naše školka“

V tomto týdnu jsme s dětmi procvičovali vše, co už se od začátku září naučily – jména kamarádů, značky a pravidla třídy. Děti se seznámily s písní ,,Naše školka“ a společně jsme si vytvořili vlastní školku z papíru,  do které každý nakreslil sám sebe. V komunitním kruhu jsme si povídali o všem, co ve školce…

Číst dál →

Týden od 9.9 do 13.9 „Kamarádi spolu“

V tomto týdnu jsme se soustředili na utváření vztahů mezi novými i stávajícími dětmi ve třídě. Opakovali jsme jména a značky kamarádů prostřednictvím her v komunitním kruhu. Opakovali jsme také pravidla naší třídy a vysvětlovali si jejich aplikaci na konkrétních situacích. Děti důkladně prozkoumaly prostředí nové třídy a začaly využívat všech jejích zákoutí i nových hraček. Dobře…

Číst dál →