Týden od 17. 6. – 21. 6. 2019 „Co už umím“

IMG_20190617_094847

Předposlední červnový týden jsme se s kamarády podělili o zážitky, které jsme si přivezli ze společných výletů, vycházek, a také z víkendu. Naučili jsme se básničku „Slunce“ a při této příležitosti jsme také celkově procvičili mluvidla. Potrápili jsme hlavičku při hře „Hádej, na co myslím?“, kdy si děti vzájemně kladly otázky, podle kterých měly přijít, na…

Číst dál →

Naši školáci ve Zlínském deníku

skola

Milí rodiče, dne 19. 6. 2019 bude vydáno číslo Zlínského deníku, kde najdete příspěvek s našimi školáky. Toto vydání si můžete pořídit mimo jiné také na prodejně Potraviny ENAPO v Tečovicích. Prodej tohoto čísla zde bude mimořádně navýšen a zpětně nebude možné výtisk koupit.

Číst dál →

Týden vycházek a výletů od 10. 6. – 14. 6. 2019

c918e382a991458bedca917f8b52207f

Záměrem bloku „Jak plyne čas“ je vytvořit dítěti optimální podmínky k rozvoji jeho osobnosti, k učení, k získávání jeho sebedůvěry a samostatnosti. V tomto týdnu zaměřeném na vycházky a výlety jsme hned v pondělí podnikli vycházku na Chlum, kde jme si po prozkoumání okolí a hrách na hřišti pochutnali na výborných langoších. V rámci výtvarných činností děti další den namalovaly sebe…

Číst dál →

Týden od 3. 6. – 7. 6. 2019 „Roční období“

období

Měsíc červen jsme začali povídáním o ročním období. Společně jsme si zopakovali, jaké roční období máme, vyjmenovali jsme si jejich charakteristické znaky, diskutovali jsme nad jeho střídáním a k tomuto tématu jsme se také učili básničku Jaro, léto, podzim, zima. V rámci logopedické chvilky jsme posilovali střed jazyka a foukáním do papírových proužků procvičovali usměrňování výdechového proudu….

Číst dál →

Týden od 27. 5. – 31. 5. 2019 „Povolání“

82626070e41efdc91b6a8a4d908d5097

Poslední týden v měsíci květnu byl zaměřen na téma POVOLÁNÍ. Popisovali jsme obrázky, povídali jsme si o různých řemeslech a rozkládali slova na slabiky. V grafomotorice jsme se zaměřili na uvolnění ruky pro psaní a nácvik otevřeného kruhu v pracovním listu s obrázkem kuchařky. Ve výtvarných činnostech jsme si zahráli na švadlenky, tvořili oblečení z papíru a určovali počet kusů…

Číst dál →