Týden od 11.3. do 15.3.2019 ,,Zimo, zimo, táhni pryč“

V tomto týdnu jsme s dětmi zaháněli zimu (říkanka ,,Zimo, zimo, táhni pryč“) a povídali si o nadcházejícím jaře. Děti si procvičily jemnou motoriku při didaktických hrách a také při práci se štětcem a lepidlem. Protože už se v trávě objevují první jarní květiny, seznámili jsme se s říkankou ,,Sněženka“ a společně jsme si sněženky…

Číst dál →

Týden od 4.3 do 8.3. 2019 ,,Jak cestujeme“

Tento týden jsme měli zaměřený na dopravní prostředky, které se pohybují po cestě, po kolejích, ve vzduchu a po vodě. Hned v pondělí si děti vyrobily semafor a procvičily si tak ručičky mačkáním a lepením papíru. Povídali jsme si také o dopravních prostředcích u obrázků a pracovních listů.  Děti se seznámily s novou básničkou O…

Číst dál →

Týden od 18.2. do 22.2. 2019 ,, Karneval, masopust“

Tento týden se nesl v duchu karnevalu. Hned v pondělí si děti začaly vyrábět krásné klauny s využitím papírového talíře, temperových barev a měkkých papírů a v úterý jej dokončily.  Děti také pomáhaly při výzdobě třídy, lepily barevné pruhy papírů a vyrobily krásné řetězy.  Děti si také vyzkoušely grafomotorický list s tématem karnevalu, kde si…

Číst dál →

Týden od 11. do 15.2.2019 ,,Pohádky“

S blížícím se karnevalem jsme pro tento týden zvolili téma ,,Pohádky“. S dětmi jsme si povídali, jaké pohádky znají a které mají nejraději. Každý večer nám pohádky přináší v televizi Večerníček, a tak si každý vyrobil svého vlastního z papíru. Zahráli jsme si pohybovou hru ,,Na mrazíka“ a ,,Na kamarády“, zacvičili si s říkankami a…

Číst dál →

Týden od 4.2. do 8.2. 2019 ,,Zimní sporty“

Tento týden jsme pokračovali v tématu ,,Zimní sporty“ . Děti si zopakovaly básničky, které již znají a také se  seznámily s novými básničkami – Zimní sporty a Bruslení, ke kterým jsme přidali hru na tělo a Orffovy nástroje. Hned v pondělí děti malovaly inkoustem na papír a vytvořily tak ledovou plochu pro bruslaře a pomocí zmizíku…

Číst dál →

Týden od 28.1. do 31.1.2019 ,,Zimní sporty“

V posledním lednovém týdnu jsme se zaměřili na povídání o charakteristických znacích zimy a zimních sportech. V pondělí děti zhlédly divadelní představení v MŠ ,,Kašpárkova dobrodružství“. Společně jsme si v komunitním kruhu pověděli, jak děti i paní učitelky strávily víkend a jak si užívaly napadlého sněhu. Procvičovali jsme si zpěv a rytmizaci zimních písniček, které…

Číst dál →

Týden od 21.1. do 25.1. 2019 ,,Zvířata v zimě“

Tento týden jsme měli zaměřený na zvířata v zimě. V komunitním kruhu jsme si zopakovali básničky a písničky, které již děti znají a jsou součástí ranního rituálu každý den. Také jsme si povídali o zvířátkách, která můžeme vidět v přírodě a která zvířátka mají naopak zimní spánek. Hned v pondělí si děti lepily ptáčky z…

Číst dál →

Týden od 11.1. do 18.1.2019 ,,Sníh a led“

Pro tento týden jsme si stanovili téma ,,Sníh a led“. Děti vyprávěly zážitky z víkendu o jejich hrách se sněhem. Kreslením, obtiskáváním prstů a lepením vaty si vytvořily ,,Zasněžené domečky“. Procvičovali jsme si známé zimní písničky za doprovodu klavíru a Orffových nástrojů a také písničku ,,Mráz a sníh“ doprovázenou hrou na tělo. Protáhli jsme si…

Číst dál →

Týden od 7.1. do 11.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu ,,Paní zima čaruje“ – a přičarovala nám bohatou sněhovou nadílku. Procvičovali jsme si zimní písničky ,,Padá sníh“ a ,,Sněží, sněží“, které už dobře umíme a doprovázeli jsme je rytmizací s našimi oblíbenými Orffovými nástroji nebo hrou na tělo. Seznámili jsme se také s novou písničkou – ,,Mráz a sníh“. Ta…

Číst dál →

3.1. – 4.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

První dva lednové dny jsme se opět s dětmi sešli v malém počtu, ale za to s novou paní učitelkou Jituškou. Rozloučili jsme se s vánoční výzdobou třídy a odstrojili také náš vánoční stromeček. Děti vyprávěly, jaké dárky jim doma nadělil Ježíšek a připomněli jsme si, co všechno přinesl k nám do školky – hráli jsme si…

Číst dál →