Týden od 2.9. do 6.9. 2019 ,,Dobrý den, školko“

Tento týden přišly do našeho oddělení nové děti, některé děti už v minulém školním roce školku navštěvovaly. Děti se seznámily s novým prostředím, s ranními rituály, ale hlavně s novými kamarády, se kterými si hrály. Seznámili se s novou říkankou – Kamarád, kamarád. Při ranní hygieně a při umývání rukou jsme si společně říkali básničku…

Číst dál →

Týden od 24.6. do 28.6.2019 ,,Co už umím“

Tento týden jsme si povídali o tom, co už umíme. Opakovali jsme básničky a písničky, se kterými se děti seznámily během celého roku. Zazpívali jsme si společně písničky s doprovodem klavíru a s rytmickými nástroji. Tento týden bylo krásné počasí, tak jsme s dětmi chodili hodně na zahradu a děti si tam hrály na písku, jezdily…

Číst dál →

Týden od 17.6. do 21.6.2019 ,,Co už umím“

S blížícím se koncem školního roku jsme si s dětmi opakovali všechno, co jsme se společně naučili – hudebně pohybové hry, jarní písničky a říkanky. Při hrách a vzdělávacích aktivitách jsme se věnovali zejména počítání, poznávání a pojmenovávání základních barev a rozvoji mluveného projevu (vyprávění příběhů podle obrázků). Znalost barviček si děti procvičily také při…

Číst dál →

Týden od 10.6. do 14.6.2019 ,,Roční období“

Tento týden jsme pokračovali v tématu Roční období. Hned v pondělí jsme si společně s dalšími třídami užili výlet na Chlum. Na výlet jsme vyrazili ráno hned po snídani a jeli jsme s třídou Berušek autobusem a tam jsme si všichni hráli na hřišti. Točili jsme se na kolotoči, hráli na pískovišti a povídali si…

Číst dál →

Týden od 3.6. do 7.6.2019 ,,Roční období“

Tento týden jsme se s dětmi věnovali tématu ,,Roční období“. Vyjmenovali jsme si je, při přiřazování demonstračních obrázků ke každému z nich jsme si pověděli jejich hlavní charakteristické znaky. Protože nejvýraznějším znakem aktuálního období je slunce, děti si namalovaly temperovými barvami sluníčko z papíru, které ještě společně dozdobíme proužky barevných papírů (,,Duhové sluníčko“). Zazpívali jsme si společně…

Číst dál →

Týden od 27. 5. do 31. 5. 2019 ,,Povolání“

Tento týden jsme si povídali o tématu Povolání. Toto téma nese řadu profesí, ale vybrala jsem pro děti takové, které jim budou nejbližší. Hned v pondělí si holčičky vytvořily krásné šatičky a kluci trička pomocí bramborových tiskátek a temperových barev. U  toho se děti seznámily s novou básničkou o Švadlence.  Děti práce s barvičkami velmi…

Číst dál →

Týden od 20.5. do 24.5.2019 ,,Povolání“

V tomto týdnu jsme začali s dětmi pracovat podle tématu ,,Povolání“. Procvičovali jsme je zejména při práci s demonstračními obrázky, dřevěnými skládankami s motivy různých zaměstnání a při didaktické hře ,,Co kdo dělá?“, kdy děti poznávaly a pojmenovávaly jednotlivá povolání a popisovaly, co daný člověk dělá – jak pracuje. Téma týdne se promítlo i do výběru…

Číst dál →

Týden od 13.5. do 17. 5. 2019 ,,Živočichové – na poli, v lese“

Tento týden jsme si povídali o zvířátkách, která žijí na poli a v lese. V pondělí a v úterý si děti namalovaly krásné motýly pomocí techniky Monotisk . Dětem se tato technika velmi líbila, protože si mohly vyzkoušet něco nového a zapojit do toho vlastní fantazii. Kombinovaly různé barvy, každý volil barvičky podle libosti. V…

Číst dál →

Týden od 6.5. do 10.5.2019 ,,Maminky mají svátek“

S blížícím se Dnem matek jsme se s dětmi připravovali na úterní besídku pro maminky. Děti vyráběly přáníčka z papíru a společně jsme si procvičovali pásmo písniček (,,Když prší“, ,,Točíme kolečko na travičce“, ,,Jarní slunce“, ,,Máminy oči“) a básniček (,,Co už vím“, ,,Ťuká, ťuká deštík“). V pondělí jsme také oslavili svátek Klaudinky, moc děkujeme za…

Číst dál →

Týden od 29.4. do 3. 5. 2019 ,,Domácí zvířata a mláďata“

Tento týden jsme měli zaměřený na domácí zvířata a jejich mláďata. V komunitním kruhu jsme si povídali o zvířatech, které žijí na vesnici a o tom, co mají rády a čím jsou nám prospěšná. Děti se seznámily s novou písničkou od Uhlíře a Svěráka – Krávy, krávy, děti si zopakovaly hru na tělo a využili…

Číst dál →