Týden od 7.1. do 11.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu ,,Paní zima čaruje“ – a přičarovala nám bohatou sněhovou nadílku. Procvičovali jsme si zimní písničky ,,Padá sníh“ a ,,Sněží, sněží“, které už dobře umíme a doprovázeli jsme je rytmizací s našimi oblíbenými Orffovými nástroji nebo hrou na tělo. Seznámili jsme se také s novou písničkou – ,,Mráz a sníh“. Ta…

Číst dál →

3.1. – 4.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

První dva lednové dny jsme se opět s dětmi sešli v malém počtu, ale za to s novou paní učitelkou Jituškou. Rozloučili jsme se s vánoční výzdobou třídy a odstrojili také náš vánoční stromeček. Děti vyprávěly, jaké dárky jim doma nadělil Ježíšek a připomněli jsme si, co všechno přinesl k nám do školky – hráli jsme si…

Číst dál →

Týden od 17. 12. – 21. 12. 2018 „Těšíme se na Vánoce“

th

Poslední týden před Vánocemi byl plný očekávání příchodu „Ježíška“. Přesto, že nás i tento týden bylo málo, užívali jsme si pohodovou, téměř rodinnou atmosféru, hráli si, zpívali, cvičili s míči a padákem. V rámci vánočních dílen nás zaujalo modelování z hmoty FIMO, které nám do školky přišla představit hodná teta Míša. Vyzkoušeli jsme si ale i…

Číst dál →

Týden od 10.12.-14.12.2018 ,,Těšíme se na Ježíška“

Tento týden nás do školky chodilo jen velmi málo, děti trápil kašel, rýma, nachlazení a tak si některá „Sluníčka“ užívala téměř individuální péči. První sněhové vločky letošní zimy nás inspirovaly ke společnému tvoření pana Sněhuláka, který nyní zdobí naši třídu. Děti si vyzkoušely novou výtvarnou techniku – tupování a procvičily si i lepení. Sněhuláky jsme…

Číst dál →

Týden 3.12.-7.12. ,,Přichází k nám Mikuláš“

V prvním adventním týdnu jsme se seznámili s adventním kalendářem, ve kterém na nás každý den až do Vánoc čeká jeden úkol a pokud ho společně splníme, dostaneme sladkou perníčkovou odměnu. Průběžně jsme se připravovali na příchod Mikuláše – procvičovali jsme písničky ,,Mik, Miku, Mikuláš“ a ,,Písnička pro čerta“ a také říkanku s pohybem ,,Hudry, hudry, dupy,…

Číst dál →

Týden 26. 11. – 30.11. „Jsme kamarádi, pomáháme si“

Poslední listopadový týden byl zaměřen na podporování začínajících kamarádských vztahů mezi dětmi a také jsme se začali připravovat na nadcházející adventní čas. Ranním rituálem se stalo lepení své značky do nástěnné  „Naší školky“ a počítání, kolik nás ve školce je. Dalším rituálem – “ Sluníčkovým“ pohlazením začínáme v komunitním kruhu každý náš den. Klukům se moc…

Číst dál →

Týden 19.11.-23.11.2018 ,,Co už umím“

Tento týden jsme procvičovali vše, co už umíme. Pro velkou nemocnost jsme se sešli jen v malém počtu. V pondělí nás překvapil první letošní snížek, a tak jsme se seznámili s písničkou ,,Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních“ a dokonce si vlastní sáně i vyrobili z molitanové stavebnice. Oslavili jsme třetí narozeniny Verunky a navštívili vystoupení pana…

Číst dál →

Týden 12.11.-16.11.2018 ,,Co už umím“

V tomto týdnu jsme pokračovali v adaptaci a zaměřili jsme se na procvičování sebeobslužných činností (oblékání, umývání rukou, čistoty stolování a správného úchopu lžíce). Seznámili jsme se s pravidly třídy, které se snažíme dodržovat stejně jako rituály (komunitní kruh, vítací, uklízecí, odpočinkový). Vytváříme si mezi sebou první kamarádské vztahy. Zacvičili jsme si a protáhli si…

Číst dál →

Týden 5.11.-9.11.2018 ,,S kamarády ve školce“

Začátkem týdne jsme si zopakovali jména našich kamarádů a své značky, zahráli jsme si na schovávanou s balonky. Moc se nám líbilo hřiště nad obchodem, kde jsme si hezky pohráli a klouzali se. Pod kameny jsme objevili mravence a žížaly, kteří si hledají své úkryty na zimu. Starší děti si vyzkoušeli grafomotorické cvičení ,,Klubíčka“ a…

Číst dál →

První dny u Sluníček

898-slunicko

Od listopadu jsme v 1. třídě MŠ přivítali naše nové nejmenší kamarády. Seznámili jsme se s prostředím, učitelkami Hankou a Kačkou, tetou – chůvou Marcelkou a dalšími zaměstnanci školy. Už víme, jak to v MŠ chodí, trénujeme samostatnost, sebeobsluhu, uklízení hraček a učíme se spolu všichni hezky vycházet a domlouvat se. Využili jsme teplých slunečných…

Číst dál →