Týden od 4. – 8. 11. „Pečujeme o naše zdraví“

vector illustration of a sneezing woman with germs

První listopadový týden jsme se věnovali tématu „Pečujeme o naše zdraví“. S dětmi jsme si povídali, jak se můžeme chránit před bacily a nemocemi. Snad každý ví, že je důležité jíst vitamíny a dobře se oblékat. Po celý týden jsme v pohybových hrách opakovali části těla ve hře „Slepovaná“ a také jsme si zacvičili s písničkou „Hlava, ramena,…

Číst dál →

Týden od 21.10. do 25.10. „Příprava zvířat na zimní spánek“

MGJ-clanek

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o tom, jak se zvířátka v zimě připravují na zimu. Povídali jsme si o dvou zvířatech, které často pozorujeme v okolí školky. A to o veverce a ježkovi. Děti si během celého týdne osvojovaly výtvarné techniky, které byly zaměřené na nácvik držení prstů do špičky: děti malovaly korkem, tupovaly pomocí houbičky,…

Číst dál →

Týden od 14.10. do 18.10. „Tajemství lesa“

Třetí říjnový týden nám přinesl nejen sluníčko, ale také jedno krásné překvapení. První den nás naše dobrá kamarádka Emička překvapila narozeninovým pohoštěním. S maminkou upekla výborné šneky, máslové sušenky a zdravé ježky z ovoce. Moc děkujeme za zpříjemnění dne. My jsme Emičce na oplátku zazpívali narozeninovou písničku a popřáli jsme ji k narozeninám. Každý den jsme procvičovali…

Číst dál →

Týden od 7.10. do 11.10. „Tajemství lesa“

073524953

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídaly o změnách v přírodě, a jak to vypadá v lese. Děti procvičovaly jemnou motoriku pomocí výtvarných činností. Udělaly si hříbek, kdy nacvičovaly úchop do špičky. Hříbek potřely lepidlem s pomoci paní učitelky a poté ho posypaly kávou a krupicí. Také zapojily své smysly. Pomocí čichu se snažily rozpoznat, co to asi…

Číst dál →

Týden od 30.9. do 4.10. „Počasí, draci“

Tento týden jsme si povídali o počasí. Hned v pondělí jsme si vyzkoušeli pracovní list o počasí motivovaný básničkou – Dešťové kapičky, se kterou se děti seznámili a společně jsme si ji zopakovali v průběhu týdne. Na pracovní list děti nanášely prstíkem modrou barvu a vytvářely tak dešťové kapičky. Další den si děti namalovaly krásné…

Číst dál →

Týden od 23.9. do 27.9. „Víme co je zdravé- ovoce a zelenina“

Začátkem týdne jsme s dětmi přivítali první podzimní den. Děti si přinesly z domu do školky zeleninu a ovoce, kterou jsme postupně ochutnávali po celý týden – a moc dětem chutnalo. V rámci ochutnávání jsme poznali různé ovoce a zeleninu,  jako jsou například ředkvičky, žlutá  rajčátka, červenou řepu, ale také i exotické mango, fíky. S dětmi jsme vnímali různorodou…

Číst dál →

Týden od 16.9. do 20.9. „S kamarády ve školce“

Tento týden jsme si opakovali pravidla, které ve třídě máme, zejména pravidlo Srdíčkové, Šnečkové a Kapičkové, které nám také visí ve třídě i s těmi ostatními, se kterými se již  děti seznámily. Hned v pondělí si děti vyzkoušely zdolat překážkovou dráhu, která je bavila, zejména klouzání na skluzavce a podlézání překážky.  Děti si vyzkoušely se…

Číst dál →

Týden od 9. – 13. 9. „Naše školka je velká rodina.“

Druhý týden ve školce byl v duchu sbližování se s kamarády a osvojování si pravidel. Společně jsme se učili „ Školkovská pravidla“ jak se ve školce chováme, aby se nám ve školce bylo společně dobře. Děti si namalovaly veselé sluníčko, kde si nalepily svou fotku a vytvořily jsme tak naše třídní tablo. Každý den děti opakují své…

Číst dál →

Týden od 2.9. do 6.9. 2019 ,,Dobrý den, školko“

Tento týden přišly do našeho oddělení nové děti, některé děti už v minulém školním roce školku navštěvovaly. Děti se seznámily s novým prostředím, s ranními rituály, ale hlavně s novými kamarády, se kterými si hrály. Seznámili se s novou říkankou – Kamarád, kamarád. Při ranní hygieně a při umývání rukou jsme si společně říkali básničku…

Číst dál →