Týden od 13.5. do 17. 5. 2019 ,,Živočichové – na poli, v lese“

Tento týden jsme si povídali o zvířátkách, která žijí na poli a v lese. V pondělí a v úterý si děti namalovaly krásné motýly pomocí techniky Monotisk . Dětem se tato technika velmi líbila, protože si mohly vyzkoušet něco nového a zapojit do toho vlastní fantazii. Kombinovaly různé barvy, každý volil barvičky podle libosti. V…

Číst dál →

Týden od 6.5. do 10.5.2019 ,,Maminky mají svátek“

S blížícím se Dnem matek jsme se s dětmi připravovali na úterní besídku pro maminky. Děti vyráběly přáníčka z papíru a společně jsme si procvičovali pásmo písniček (,,Když prší“, ,,Točíme kolečko na travičce“, ,,Jarní slunce“, ,,Máminy oči“) a básniček (,,Co už vím“, ,,Ťuká, ťuká deštík“). V pondělí jsme také oslavili svátek Klaudinky, moc děkujeme za…

Číst dál →

Týden od 29.4. do 3. 5. 2019 ,,Domácí zvířata a mláďata“

Tento týden jsme měli zaměřený na domácí zvířata a jejich mláďata. V komunitním kruhu jsme si povídali o zvířatech, které žijí na vesnici a o tom, co mají rády a čím jsou nám prospěšná. Děti se seznámily s novou písničkou od Uhlíře a Svěráka – Krávy, krávy, děti si zopakovaly hru na tělo a využili…

Číst dál →

Týden od 23. do 26.4.2019 ,,Domácí zvířata“

Tento týden jsme se s dětmi věnovali tématu ,,Domácí zvířata“. Děti si vytvořily papírové kočičky technikou tupování houbou. Jména zvířat a jejich mláďat jsme procvičovali pomocí dřevěných skládaček s motivy zvířátek, při prohlížení knížek  i čtení pohádek. Pohyb a zvuky zvířat děti znázorňovaly při pohybové hře ,,Na zvířátka“, kdy jednotlivá zvířata hádaly podle výšky a…

Číst dál →

Týdny od 1.4. do 12.4.2019 ,,Jaro v trávě“

V prvních dubnových 14 dnech jsme se věnovali tématu ,,Jaro v trávě“. Opakovali jsme si jména jarních květin, které už z většiny děti znají. Ukazovali jsme si je v knížkách a vyhledávali také při procházkách a na školní zahradě. S padákem jsme si zazpívali a zatančili si na písničky ,,Vozilo se na jaře“, ,,Točíme kolečko na travičce“, ,,Ať…

Číst dál →

Týden od 25.3. do 29.3.2019 ,,Jaro se probouzí“

V posledních březnových dnech jsme navázali na téma ,,Jaro se probouzí“. Opakovali jsme si základní znaky jara a společně se učili poznávat první jarní květiny. Vyrobili jsme si tiskátka z brambor a vytvořili si barevné tulipánky. Zahráli jsme si oblíbenou pohybovou hru ,,Na kamarády“ a další PH s písničkami ,,Sluníčko, sluníčko“ a ,,Prší, prší, jen se…

Číst dál →

Týden od 18.3. do 22.3. 2019 ,,Jaro se probouzí“

Tento týden jsme pomalu začali s jarním tématem. Děti si hned v pondělí namalovaly temperovými barvami kočičky, na ukázku jsem jim přinesla ukázat větvičku, aby viděly, jak ve skutečnosti vypadají. Další den si děti obtiskovaly ručičky na papír a vytvořily tak krásné narcisky, které dotvořily květináčky, které měly na papíře předkreslené a domalovaly si je…

Číst dál →

Týden od 11.3. do 15.3.2019 ,,Zimo, zimo, táhni pryč“

V tomto týdnu jsme s dětmi zaháněli zimu (říkanka ,,Zimo, zimo, táhni pryč“) a povídali si o nadcházejícím jaře. Děti si procvičily jemnou motoriku při didaktických hrách a také při práci se štětcem a lepidlem. Protože už se v trávě objevují první jarní květiny, seznámili jsme se s říkankou ,,Sněženka“ a společně jsme si sněženky…

Číst dál →

Týden od 4.3 do 8.3. 2019 ,,Jak cestujeme“

Tento týden jsme měli zaměřený na dopravní prostředky, které se pohybují po cestě, po kolejích, ve vzduchu a po vodě. Hned v pondělí si děti vyrobily semafor a procvičily si tak ručičky mačkáním a lepením papíru. Povídali jsme si také o dopravních prostředcích u obrázků a pracovních listů.  Děti se seznámily s novou básničkou O…

Číst dál →

Týden od 18.2. do 22.2. 2019 ,, Karneval, masopust“

Tento týden se nesl v duchu karnevalu. Hned v pondělí si děti začaly vyrábět krásné klauny s využitím papírového talíře, temperových barev a měkkých papírů a v úterý jej dokončily.  Děti také pomáhaly při výzdobě třídy, lepily barevné pruhy papírů a vyrobily krásné řetězy.  Děti si také vyzkoušely grafomotorický list s tématem karnevalu, kde si…

Číst dál →