Týden od 10.9. – 14.9. 2018 “ Seznámení se s kamarády, s prostředím MŠ „

V tomto týdnu jsme se s dětmi více zaměřili na společná pravidla třídy. Formou hry a prožitku jsme se opakovali srdíčkové, kapičkové a želvičkové pravidlo. S dětmi jsme si vyrobili srdíčka a kapičky, které nám tyto pravidla připomínají. Pomocí padáku jsme s dětmi upevňovali vzájemnou spolupráci a soužití ve třídě. Společně jsme pozdravili sluníčko –…

Číst dál →

Týden od 3. 9. – 7. 9. 2018 „Dobrý den, školko“

kindergarten-44632181

V adaptačním týdnu jsme se zaměřili na podporování osobní spokojenosti a pohody dětí, utváření vztahů mezi dětmi při vzájemné komunikaci a dodržování pravidel společenského chování a soužití. Formou hry jsme se učili jména dětí, cvičili Pozdrav slunci i sestavu Lali cvičí jógu. Ve výtvarných činnostech jsme kombinovanou technikou malovali slunce.  

Číst dál →

Týden od 11. 6. – 15. 6. 2018 „Týden výletů a vycházek“

Illustration of Excited Kids Cheering While Riding a Bus

V pondělí jsme před výletem na Chlum úspěšně zvládli požární poplach. V dalších dnech jsme se věnovali různým aktivitám, v tělovýchovných činnostech jsme cvičili s balančními podložkami a sestavu z jógy, v hudebních činnostech jsme si opakovali písničky a doprovázeli je hrou na rytmické hudební nástroje. Počasí nám přálo i ve středu, kdy jsme v…

Číst dál →

Týden od 28. 5. – 1. 6. 2018 „Povolání“

povolání-řemesla

Zaměřili jsme se na téma řemesla a povolání, která jsme pojmenovávali podle obrázků a poznávali v pantomimě. Ve výtvarných činnostech jsme vyráběli muffiny z papíru, v pracovním listu jsme hledali v labyrintu cestu k požáru a naučili jsme se písničku „Šel zahradník do zahrady“. Den dětí jsme si zpříjemnili zmrzlinkou.

Číst dál →