Týden od 7.1. do 11.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu ,,Paní zima čaruje“ – a přičarovala nám bohatou sněhovou nadílku. Procvičovali jsme si zimní písničky ,,Padá sníh“ a ,,Sněží, sněží“, které už dobře umíme a doprovázeli jsme je rytmizací s našimi oblíbenými Orffovými nástroji nebo hrou na tělo. Seznámili jsme se také s novou písničkou – ,,Mráz a sníh“. Ta…

Číst dál →

3.1. – 4.1.2019 ,,Paní zima čaruje“

První dva lednové dny jsme se opět s dětmi sešli v malém počtu, ale za to s novou paní učitelkou Jituškou. Rozloučili jsme se s vánoční výzdobou třídy a odstrojili také náš vánoční stromeček. Děti vyprávěly, jaké dárky jim doma nadělil Ježíšek a připomněli jsme si, co všechno přinesl k nám do školky – hráli jsme si…

Číst dál →

Týden od 17. 12. – 21. 12. 2018 „Těšíme se na Vánoce“

th

Poslední týden před Vánocemi byl plný očekávání příchodu „Ježíška“. Přesto, že nás i tento týden bylo málo, užívali jsme si pohodovou, téměř rodinnou atmosféru, hráli si, zpívali, cvičili s míči a padákem. V rámci vánočních dílen nás zaujalo modelování z hmoty FIMO, které nám do školky přišla představit hodná teta Míša. Vyzkoušeli jsme si ale i…

Číst dál →

Týden od 10.12.-14.12.2018 ,,Těšíme se na Ježíška“

Tento týden nás do školky chodilo jen velmi málo, děti trápil kašel, rýma, nachlazení a tak si některá „Sluníčka“ užívala téměř individuální péči. První sněhové vločky letošní zimy nás inspirovaly ke společnému tvoření pana Sněhuláka, který nyní zdobí naši třídu. Děti si vyzkoušely novou výtvarnou techniku – tupování a procvičily si i lepení. Sněhuláky jsme…

Číst dál →

Týden 3.12.-7.12. ,,Přichází k nám Mikuláš“

V prvním adventním týdnu jsme se seznámili s adventním kalendářem, ve kterém na nás každý den až do Vánoc čeká jeden úkol a pokud ho společně splníme, dostaneme sladkou perníčkovou odměnu. Průběžně jsme se připravovali na příchod Mikuláše – procvičovali jsme písničky ,,Mik, Miku, Mikuláš“ a ,,Písnička pro čerta“ a také říkanku s pohybem ,,Hudry, hudry, dupy,…

Číst dál →