Týden od 11. do 15.2.2019 ,,Pohádky“

S blížícím se karnevalem jsme pro tento týden zvolili téma ,,Pohádky“. S dětmi jsme si povídali, jaké pohádky znají a které mají nejraději. Každý večer nám pohádky přináší v televizi Večerníček, a tak si každý vyrobil svého vlastního z papíru. Zahráli jsme si pohybovou hru ,,Na mrazíka“ a ,,Na kamarády“, zacvičili si s říkankami a…

Číst dál →

Týden od 4.2. do 8.2. 2019 ,,Zimní sporty“

Tento týden jsme pokračovali v tématu ,,Zimní sporty“ . Děti si zopakovaly básničky, které již znají a také se  seznámily s novými básničkami – Zimní sporty a Bruslení, ke kterým jsme přidali hru na tělo a Orffovy nástroje. Hned v pondělí děti malovaly inkoustem na papír a vytvořily tak ledovou plochu pro bruslaře a pomocí zmizíku…

Číst dál →

Týden od 28.1. do 31.1.2019 ,,Zimní sporty“

V posledním lednovém týdnu jsme se zaměřili na povídání o charakteristických znacích zimy a zimních sportech. V pondělí děti zhlédly divadelní představení v MŠ ,,Kašpárkova dobrodružství“. Společně jsme si v komunitním kruhu pověděli, jak děti i paní učitelky strávily víkend a jak si užívaly napadlého sněhu. Procvičovali jsme si zpěv a rytmizaci zimních písniček, které…

Číst dál →

Týden od 21.1. do 25.1. 2019 ,,Zvířata v zimě“

Tento týden jsme měli zaměřený na zvířata v zimě. V komunitním kruhu jsme si zopakovali básničky a písničky, které již děti znají a jsou součástí ranního rituálu každý den. Také jsme si povídali o zvířátkách, která můžeme vidět v přírodě a která zvířátka mají naopak zimní spánek. Hned v pondělí si děti lepily ptáčky z…

Číst dál →

Žádost

Vážení rodiče, žádáme Vás, abyste jakoukoliv změnu kontaktních údajů vždy nahlásili paní učitelkám ve třídách. V případě, že nemůžete mít v zaměstnání telefon u sebe, uveďte, prosíme, kontaktní telefonní číslo na osobu blízkou, kterou bychom mohli například při náhlé změně zdravotního stavu dítěte kontaktovat a která by případně mohla dítě z mateřské školy vyzvednout. Děkujeme…

Číst dál →

Zrušení čištění zubů u Sluníček

Vážení rodiče, vzhledem k nízkému věku dětí v oddělení třídy Sluníček jsme po konzultaci se zubním preventistou panem Zdeňkem Forejtem vypustili z denního režimu čištění zoubků. Děti si neumí vyplachovat pusu a vodu s pastou polykají. Odneste prosím kartáčky a zubní pasty do konce týdne domů. Z důvodu neoznačení zubních past jsme je nerozdělili dětem do skříněk.   Děkujeme za…

Číst dál →