Týden od 10.6. do 14.6.2019 ,,Roční období“

Tento týden jsme pokračovali v tématu Roční období. Hned v pondělí jsme si společně s dalšími třídami užili výlet na Chlum. Na výlet jsme vyrazili ráno hned po snídani a jeli jsme s třídou Berušek autobusem a tam jsme si všichni hráli na hřišti. Točili jsme se na kolotoči, hráli na pískovišti a povídali si…

Číst dál →

Naši školáci ve Zlínském deníku

skola

Milí rodiče, dne 19. 6. 2019 bude vydáno číslo Zlínského deníku, kde najdete příspěvek s našimi školáky. Toto vydání si můžete pořídit mimo jiné také na prodejně Potraviny ENAPO v Tečovicích. Prodej tohoto čísla zde bude mimořádně navýšen a zpětně nebude možné výtisk koupit.

Číst dál →

Týden od 3.6. do 7.6.2019 ,,Roční období“

Tento týden jsme se s dětmi věnovali tématu ,,Roční období“. Vyjmenovali jsme si je, při přiřazování demonstračních obrázků ke každému z nich jsme si pověděli jejich hlavní charakteristické znaky. Protože nejvýraznějším znakem aktuálního období je slunce, děti si namalovaly temperovými barvami sluníčko z papíru, které ještě společně dozdobíme proužky barevných papírů (,,Duhové sluníčko“). Zazpívali jsme si společně…

Číst dál →

Týden od 27. 5. do 31. 5. 2019 ,,Povolání“

Tento týden jsme si povídali o tématu Povolání. Toto téma nese řadu profesí, ale vybrala jsem pro děti takové, které jim budou nejbližší. Hned v pondělí si holčičky vytvořily krásné šatičky a kluci trička pomocí bramborových tiskátek a temperových barev. U  toho se děti seznámily s novou básničkou o Švadlence.  Děti práce s barvičkami velmi…

Číst dál →

Týden od 20.5. do 24.5.2019 ,,Povolání“

V tomto týdnu jsme začali s dětmi pracovat podle tématu ,,Povolání“. Procvičovali jsme je zejména při práci s demonstračními obrázky, dřevěnými skládankami s motivy různých zaměstnání a při didaktické hře ,,Co kdo dělá?“, kdy děti poznávaly a pojmenovávaly jednotlivá povolání a popisovaly, co daný člověk dělá – jak pracuje. Téma týdne se promítlo i do výběru…

Číst dál →