Týden od 25. 11.- 29. 11. „Těšíme se na zimu“

Tento týden jsme si s dětmi povídali o blížících se Vánocích, Adventu a vánočních tradicích. Zopakovali jsme si básničky a písničky, které se učíme. Při tělovýchovných chvilkách děti procvičily svoje těla při pohybové hře Mrazík, kdy rozvíjely svůj postřeh. Také jsme si zacvičili s básničkou a zatančili na písničku. Zaměřili jsme se na vánoční výzdobu třídy a…

Číst dál →

Týden od 18. 11. – 22. 11. „Těšíme se na zimu“

shutterstock_117987034

V tomto týdnu se nás ve školce sešlo opravdu málo z důvodu nemoci dětí. První den v pondělí jsme začali divadelním představením „Jak vodníček vyzrál na čerta“, které děti shlédly s dětmi z jiných tříd ve třídě Berušek. Od dalších dnů jsme se věnovali tématu „Těšíme na zimu“. Povídali jsme si s dětmi, jaké změny se dějí venku, jaké počasí…

Číst dál →

Týden od 11. 11. – 15. 11. „Pečujeme o naše zdraví“

V pondělí jsme s dětma malovali technikou tupování a temperovou barvou, říkali jsme si o Martinovi na bílém koni, opakovali jsme básničky a písničky. V úterý ráno jsme si zacvičili s básničkou Budík, zopakovali jsme si básničku s pohybem – Brambora a Hlava, ramena, kolena. Zopakovali jsme si reakci na signál s bubínkem motivovanou písní „Já…

Číst dál →

Týden od 4. – 8. 11. „Pečujeme o naše zdraví“

vector illustration of a sneezing woman with germs

První listopadový týden jsme se věnovali tématu „Pečujeme o naše zdraví“. S dětmi jsme si povídali, jak se můžeme chránit před bacily a nemocemi. Snad každý ví, že je důležité jíst vitamíny a dobře se oblékat. Po celý týden jsme v pohybových hrách opakovali části těla ve hře „Slepovaná“ a také jsme si zacvičili s písničkou „Hlava, ramena,…

Číst dál →

Týden od 21.10. do 25.10. „Příprava zvířat na zimní spánek“

MGJ-clanek

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o tom, jak se zvířátka v zimě připravují na zimu. Povídali jsme si o dvou zvířatech, které často pozorujeme v okolí školky. A to o veverce a ježkovi. Děti si během celého týdne osvojovaly výtvarné techniky, které byly zaměřené na nácvik držení prstů do špičky: děti malovaly korkem, tupovaly pomocí houbičky,…

Číst dál →