Týden od 7.10. do 11.10. „Tajemství lesa“

073524953

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídaly o změnách v přírodě, a jak to vypadá v lese. Děti procvičovaly jemnou motoriku pomocí výtvarných činností. Udělaly si hříbek, kdy nacvičovaly úchop do špičky. Hříbek potřely lepidlem s pomoci paní učitelky a poté ho posypaly kávou a krupicí. Také zapojily své smysly. Pomocí čichu se snažily rozpoznat, co to asi…

Číst dál →

Velká podzimní sběrová soutěž 14.-18.10.

thVIBYFESQ

Vážení rodiče, žáci naší školy a školy. Rádi bychom Vás požádali o společné zapojení se do velké podzimní soutěže, kterou vyhlásilo http://www.recyklohrani.cz/cs/ Pokud máte doma Sběr elektro Životní cyklus elektrozařízení   staré drobné elektrospotřebiče ( i hračky na baterie či napájecí adaptéry) staré nefunkční mobily vybité baterie Určitě je přineste v příštím týdnu 14.- 18. 10….

Číst dál →

Týden od 30.9. do 4.10. „Počasí, draci“

Tento týden jsme si povídali o počasí. Hned v pondělí jsme si vyzkoušeli pracovní list o počasí motivovaný básničkou – Dešťové kapičky, se kterou se děti seznámili a společně jsme si ji zopakovali v průběhu týdne. Na pracovní list děti nanášely prstíkem modrou barvu a vytvářely tak dešťové kapičky. Další den si děti namalovaly krásné…

Číst dál →

Uzavření MŠ ve dnech 29. a 30. října

index

Ředitelství ZŠ a MŠ Tečovice po projednání se zřizovatelem školy oznamuje rodičům dětí, že z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí bude ve dnech 29. a 30. října Mateřská škola Tečovice U Z A V Ř E N A. Provoz MŠ bude opět zahájen ve čtvrtek 31. října 2019. Děkujeme za pochopení. Své děti můžete v těchto dnech umístit do dětských skupin ve…

Číst dál →

Týden od 23.9. do 27.9. „Víme co je zdravé- ovoce a zelenina“

Začátkem týdne jsme s dětmi přivítali první podzimní den. Děti si přinesly z domu do školky zeleninu a ovoce, kterou jsme postupně ochutnávali po celý týden – a moc dětem chutnalo. V rámci ochutnávání jsme poznali různé ovoce a zeleninu,  jako jsou například ředkvičky, žlutá  rajčátka, červenou řepu, ale také i exotické mango, fíky. S dětmi jsme vnímali různorodou…

Číst dál →

Týden od 16.9. do 20.9. „S kamarády ve školce“

Tento týden jsme si opakovali pravidla, které ve třídě máme, zejména pravidlo Srdíčkové, Šnečkové a Kapičkové, které nám také visí ve třídě i s těmi ostatními, se kterými se již  děti seznámily. Hned v pondělí si děti vyzkoušely zdolat překážkovou dráhu, která je bavila, zejména klouzání na skluzavce a podlézání překážky.  Děti si vyzkoušely se…

Číst dál →

Týden od 9. – 13. 9. „Naše školka je velká rodina.“

Druhý týden ve školce byl v duchu sbližování se s kamarády a osvojování si pravidel. Společně jsme se učili „ Školkovská pravidla“ jak se ve školce chováme, aby se nám ve školce bylo společně dobře. Děti si namalovaly veselé sluníčko, kde si nalepily svou fotku a vytvořily jsme tak naše třídní tablo. Každý den děti opakují své…

Číst dál →