Noc s Andersenem 2018 – Záhada hlavolamu

záhada hlavolamu

Letošní Noc s Andersenem patřila Rychlým šípům a jejich legendárnímu dobrodružství ve Stínadelských uličkách.

Že ježek v kleci není jen bodlinaté zvířátko uvězněné nějakým trýznitelem němých tváří, se přišlo přesvědčit v pátek 23. března 33 dětí z 3. 4. a 5. třídy.
Každá třída se proměnila v klubovnu a z třídních kolektivů se staly party se zvoleným vedoucím. Všichni společně jsme nahlédli do klubovny Rychlých šípů a do naší školy se vkradla tajuplná nálada, která byla umocněna bloumáním Široka – muže s bílou maskou v černém plášti – po celé škole. To již nastal čas na vyluštění tajné zprávy v tělocvičně, vymyšlení a nakreslení vynálezu s popisem i fungováním a jeho prezentací před ostatními. Na závěr večera bylo v dětských očích možno zahlédnout záblesky očekávané hrůzy, protože se musely potmě vydat celou školou až do podkrovní knihovny, kde se všichni členové party museli podepsat na připravený pergamenový papír. Mnozí v sobě museli najít notnou dávku odvahy. Odměnou za celý večer jim byl v knihovně pohled na ježka v kleci.
I to největší dobrodružství však netrvá věčně a i nyní nastal čas vrátit se zpět do svých kluboven a usínat při předčítání z knih Jaroslava Foglara.

Doufáme, že se letošní Noc s Andersenem líbila, a že jsme s její pomocí přivedly zase pár dětí na stopu té krásné dámy jménem ČETBA.

Nesmím zapomenout závěrečné díky paní učitelce Kočičkové a Martincové, které s organizací pomáhaly.

Mgr. Marta Miklová