Návštěva Krajské galerie výtvarného umění

Vážení rodiče, dne 21. 2. 2017 pojedeme s dětmi do KRAJSKÉ GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

Animační program NAZDAR GALERIE dětem představí soubor nejvýznamnějších obrazů a soch z depozitáře Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Program se bude konat dopoledne. Prosíme, abyste přivedli své děti nejpozději do 7.15 hod, aby stihly posnídat. Pojedem Housacarem, odjezd autobusu je v 8.00 hod. Děkujeme za spolupráci.

Nazdar galerie!

• expozice: Prostor Zlín
  • téma: umění, galerie, Zlín
  • obsah: Základem programu je prvotní seznámení dětí s prostorem galerie a stálou expozicí Prostor Zlín. Děti se stanou badateli a postupně budou plnit úkoly z pracovních listů, které jsou připraveny ke konkrétním dílům expozice.
  • tvůrčí dílna: Konstruktivní hra s dřevěnou stavebnicí, vytvoření vlastního návrhu zlínské architektury.
  • cíle: Umožnit dětem bezprostřední kontakt s výtvarným uměním. Ukázat jim, jak nahlížet na umělecká díla. Kromě místopisných poznatků je zaměřen na vysvětlení pojmů: Baťa, malíř, sochař, architekt, designér, krajinomalba, portrét, depozitář, apod.