3. třída – MŠ – Srdíčka

Milé děti, milí rodiče, vítejte na stránce naší třídy! :)

Mgr. Klára Družbíková
adamikova@zstecovice.cz

Alexandra Jelínková
jelinkova@zstecovice.cz

Charakteristika třídy

Ve 3. třídě MŠ „Srdíčka“ je naším hlavním cílem vytváření základních znalostí a dovedností důležitých pro vstup do ZŠ, probouzení chuti pro celoživotní vzdělávání, rozvíjení samostatnosti a podpora pozitivního vztahu k sobě, vrstevníkům a ostatním lidem.

Součástí vzdělávání je široká nabídka aktivit, které cíleně doplňují, obohacují a zpestřují vzdělávací proces, jako jsou např. výlety, exkurze, divadelní představení, plavání a saunování, preventivní program „Zdravý úsměv“, účast na veřejných vystoupeních a soutěžích apod.

Děti mají možnost využít nabídky kroužků při naší mateřské škole.

Prosba

Vážení rodiče, rádi bychom se na vás obrátili s prosbou o předcházení nepříjemným situacím. Chtěli bychom vás informovat, že v žádném případě nebude do MŠ přijato dítě, které bude vykazovat příznaky zvýšené teploty, nevolnosti nebo bude mít zelenou rýmu. Chceme chránit vaše děti i kolektiv pedagogů, kteří se o vaše děti starají. Chápeme, že péče o nemocné dítě je psychicky i časově náročná, ale jedná se o příznaky virových onemocnění, které jsou přenositelné v dětském kolektivu a pokud není dítě řádně doléčeno, má tendence se vracet. Děkujeme za pochopení.

Zdravé mlsání

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že chceme podporovat u dětí návyky správného stravování, nabízíme vám následující možnost. Děti při oslavě svých narozenin přinášejí do MŠ něco sladkého „na zoubek“. Mohou však přinést např. sušené ovoce, různé druhy krekrů apod. podle vašeho uvážení a nápadů. Děkujeme.

Žádost

Žádáme rodiče o každodenní kontrolu vlasů dětí. Předcházejme společně výskytu vší v naší MŠ. Děkujeme.

Podpora logopedie v naší MŠ

Logopedické podpora je zaměřená na logopedickou péče u dětí předškolního věku mateřské školy v Tečovicích v úzké spolupráci s rodinou a návazností na základní vzdělávání. Hlavní aktivity budou uskutečňovány v každodenních výchovně-vzdělávacích činnostech (jazykové chvilky, dramatizace, dechová a hlasová cvičení) v souladu s ŠVP PV a RVP PV. Podpora prevence řečových obtíží je zkvalitněna proškolenými pedagogickými  pracovníky. Individuální logopedická náprava řeči bude probíhat ve spolupráci s rodinou.

Třídní fond

Vybíráme 400,- Kč do třídního fondu na kulturní akce a představení.

Informační leták

Všechny informace o tom, co budou děti v MŠ potřebovat i další potřebné informace naleznete v Dokumentech MŠ v Informačním letáku.

Novinky z naší třídy

Další novinky...