1. třída – MŠ – Sluníčka

Milé děti, milí rodiče, vítejte na stránce naší třídy.

Charakteristika třídy:

Od listopadu jsme otevřeli třídu pro děti od 2 let věku, ve které máme 20 „sluníček“, 12 děvčátek a 8 chlapců. 10 dětí již dovršilo třetího roku, ostatní děti dosáhnou tří let v průběhu školního roku. 9 dětí ze současné třídy již naší mateřskou školu navštěvovalo od září. Od listopadu byly tyto děti přeřazené do nového oddělení.

Děti se postupně seznamují s novými kamarády a prostředím, s dodržováním dohodnutých pravidel a učí se zvládnout odloučit se na určitou dobu od rodičů a blízkých.

Součástí vzdělávání je široká nabídka aktivit, které cíleně doplňují, obohacují a zpestřují vzdělávací proces. Poznáváme okolí mateřské školy, zahradu a nejbližší části vesnice.

Prosba

Vážení rodiče, rádi bychom se na vás obrátili s prosbou o předcházení nepříjemným situacím. Chtěli bychom vás informovat, že v žádném případě nebude do MŠ přijato dítě, které bude vykazovat příznaky zvýšené teploty, nevolnosti nebo bude mít zelenou rýmu. Chceme chránit vaše děti i kolektiv pedagogů, kteří se o vaše děti starají. Chápeme, že péče o nemocné dítě je psychicky i časově náročná, ale jedná se o příznaky virových onemocnění, které jsou přenositelné v dětském kolektivu a pokud není dítě řádně doléčeno, má tendence se vracet. Děkujeme za pochopení.

Zdravé mlsání

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že chceme podporovat u dětí návyky správného stravování, nabízíme vám následující možnost. Děti při oslavě svých narozenin přinášejí do MŠ něco sladkého „na zoubek“. Mohou však přinést např. sušené ovoce, různé druhy krekrů apod. podle vašeho uvážení a nápadů. Děkujeme.

Žádost

Žádáme rodiče o každodenní kontrolu vlasů dětí. Předcházejme společně výskytu vší v naší MŠ. Děkujeme.

Jak připravit dítě na vstup do mateřské školy?

Podrobnosti najdete na stránce http://zstecovice.cz/materska-skola/poprve-do-skolky/

Třídní fond

Vybíráme 300 – 500 Kč do třídního fondu na kulturní akce a představení.

Informační leták

Všechny informace o tom, co budou děti v MŠ potřebovat i další potřebné informace naleznete v DOKUMENTECH MŠ http://zstecovice.cz/materska-skola/dokumenty-ms/