Hurá na prázdniny

20110612huranaprazdniny_2

Vážení rodiče,

Je tu konec školního roku a s ním zasloužené lenošení a odpočinek.
Ráda bych tlumočila slova odborníků o (ne)učení se o prázdninách. Učení jako takové se moc nedoporučuje, pokud to není nutné. Děti by si měly od školních povinností spíš odpočinout. Nabyté vědomosti se tímto přerušením učebního procesu v jejich hlavách „usadí“ a zafixují se lépe než neustálým opakováním. Měly by ale být vedeny získané dovednosti využívat – například psát dopisy, vyrábět cestovní deník, číst mladším sourozencům knížky, podle věku samostatně nakupovat…

BILANCOVÁNÍ

Dovolte mi, abych v krátkosti zrekapitulovala právě končící školní rok a vyzvedla nejdůležitější dění v naší škole.
Zapojili jsme se do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělání a díky tzv. Šablonám jsme získali téměř 700 tisíc korun na nákup pomůcek a hraček, na další profesní růst pedagogů, ale i pro odměny za vedení kroužků. Můžeme také spolufinancovat odborné semináře pro rodiče a podporovat tak společná setkání rodičů, dětí, pedagogů a debaty na odborná témata.
V mateřské škole pracuje sociální pedagog, který se několikrát měsíčně věnuje dětem.
Na přelomu kalendářního roku jsme ve spolupráci s obcí zažádali o dotaci z fondu IROP. V případě, že nám bude žádost schválena, máme v plánu kompletní rekonstrukci staršího oddělení školní družiny, vybudování nové pojízdné PC učebny, nákup tabletů, dalších didaktických pomůcek i úpravu venkovních prostor před vchodem do družiny. Jsem ráda, že se podařilo vybavit dataprojektory nebo interaktivní tabulí všechny učebny.
V průběhu prázdnin proběhne kompletní rekonstrukce 2. oddělení MŠ.  Dojde k výměně podlahy, koberců a třída bude vybavena novým, moderním nábytkem. Nejnáročnější akcí ale bude přístavba 3. podlaží MŠ, která by měla začít v nejbližších měsících.  Prosíme rodiče i děti o zvýšenou opatrnost a dodržování organizačních i bezpečnostních pokynů.
Stejně jako každý rok se i letos žáci naší školy účastnili nejrůznějších soutěží a často se umísťovali na předních místech. Chci jim poděkovat za píli a vzornou reprezentaci naší školy na veřejnosti.
Jednu takovou soutěž pořádala již tradičně naše škola. Jednalo se o oblíbený výtvarný seminář s názvem Tečovská paleta, kterého se účastnili také žáci z okolních škol.
Žáci 5. ročníku se podle pokynů školní inspekce zapojili do celoplošného testování úrovně znalostí matematických, jazykových a společenskovědních. Jsme rádi, že obstáli velmi dobře a často dosahovali nadprůměrných výsledků.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří škole poskytli sponzorský dar nebo pomohli se sběrem papíru. Vaší ochoty a spolupráce si velmi vážíme.
Velký dík patří také zaměstnancům školy za vysoké pracovní nasazení a dobře odvedenou práci, často i nad rámec svých povinností.

Mgr. Marie Zapletalová, ředitelka školy