Filmový uzel

filmovy-uzel-zlin-logo

Znáte knížky O prasátku Lojzíkovi od Táni a Pavla Ondrašíkových? A věděli jste, že se přímo ve Filmovém uzlu vyrábí jeho animovaný příběh? I děti z naší mateřské školy budou mít možnost navštívit Tvořivý chlívek ve zlínských filmových ateliérech:)

Ve čtvrtém patře filmových ateliérů si děti budou moci hrát a zároveň se něco dozvědět o animaci. Společně s průvodci je čeká hodinka plná pohybu, kreslení a kreativity.

Co vše mohou u Lojzíka zažít? Skákání, stavění, čtení, jízdu na Lojzíkovi, kreslení, skládání puzzle, jógu a mnohem více.

Děti se naučí kreslit postavičku Lojzíka tak, jak to dělají profi animátoři. Dozví se, co znamená slovíčko „storyboard“. Je pro ně přichystané dokonce malé kino s ukázkou animovaného prasátka.

Pssssst… a když budou potichoučku a zlehka našlapovat, možná uvidí i studio s opravdovými animátory, kteří každý den vytvářejí další část kouzelného Lojzíkova příběhu:)

V úterý 25. 4. 2017 navštívíme se třídou Srdíček zlínské filmové ateliéry. Pojedeme objednaným autobusem v 9.00 hod po jarním fotografování. Návrat bude kolem oběda. Moc se těšíme! :)